| Aero_2277 a întrebat:

Ce va place sa purtati? aur sau argint?
purtati inele? de care(aur/arg)?
ce bijuterii purtati de obicei?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ma prea dau in vant dupa bijuterii.Cu toate ca am mai multe port doar aur; un lantic, o pereche de cercei si 1-2 inele.

| Aηηy a răspuns:

Argint. am o gramada de inele. :X primite dar nu prea imi plc si nu prea port.

| madalicious a răspuns:

Port argint dar nu inele, ci lantisoare, dar si alea doar la ocazii mai speciale. Port argint pentru ca aurul nu imi place, imi aminteste de o experienta urata.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Pai.argint ssau aur aalb love struckxxx

| Bogdana a răspuns:

Argint.si aur uneori: Am un lantisor de argint cu o cruciulita si initiala numelui meu si un inel.happy

| Alisa a răspuns:

Eu port numai argint.
Am un inel care mi l-a luat mama cand am inceput liceul.
O bratara de la prietena mea.
Lantinsorul si cruciulita tot de la prietena mea.
Si cerceii, pe care ii schimb in fiecare zi.
Astea le port mereu. Mi le schimb in caz ca merg la o ocazia mai speciala si imi pun altfel de bijuterii.
Argintul ma reprezinta, aurul nu mi-a placut niciodata, desi am, nu il port.

| Daniella13 a răspuns:

Si eu port tot argint. Nu stiu exact de ce dar imi place mai mult, am primit cadou bijuterii si din aur dar imi plac. cadou e cadou, insa prefer argintul. De oricei nu ma despart de bratara de la prietenul meu care am primit-o de curand si care are atasat la ea o buburuza : x cum sunt alea de la avon, cele 3 inele. de la mama si care mi le-am luat eu si lantul care e tot de la mama : ). Cerceii ii schimb, port si de la prietenul meu si diverse modele.

| CudiDaKid a răspuns:

Eu nu prea port

| RoxiutzaRux a răspuns:

Port aur[lantisoare].

| ela23nice a răspuns:

Argint rareori aur

| Raven a răspuns:

Argint, din cel patinat(care pare vechi), mai ales inele, cu ceva pietre semipretioase mai ciudate-onix, malahit, jad, turcoaze ori cu scoica shiva, abalone, coral.Intotdeauna mi s-a parut ca exista mai multa fantezie intr-o bijuterie de argint decat in una de aur.

| Otilialzr a răspuns:

Bijuterii argint si cristale Swarovski