| Silvia a întrebat:

Voi fetelor, purtati bijuterii? Ce fel de bijuterii?
Dar voi baieti? Voi purtati lanturi, ghiuluri...chestii din astea? Daca nu, ce parere aveti despre cei care poarta lanturi, inele si baratari, desii sunt barbati?big grin

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Eu port verigheta, inelul de logodna si cerceii de la mama!
la gat doar daca am ceva foarte decoltat, imi pun ceva, dar de obicei nu pun nimic!
am observat, ca aici unde stau eu, nu prea se poarta aurul,(cand vezi pe cineva ca are ceva de aur...sigur e roman)
si fetele isi pun accesorii asortate (ma refer la culoare!)
chiar daca se spune ca nu mai e la moda ...eu vreau sa-mi pun bratara la glezna!(apropo, la care picior se pune ...stangul sau dreptul!)

26 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu-mi plac bijuteriile. Din an in paste, la vreo ocazie super-deosebita, port o pereche de cercei si un colier foarte subtire de aur.

| Arthur a răspuns:

happynu prea port..sau in cantitati moderatebig grin ori un lantisor si un inelasbig grincat despre ghiuluri nu-mi plac deloc..cu cat sunt indesate mai multe pe degete cu atat mai mult vei parea de prost gust ..tot ce e in exces stricawinking

| Cryssy a răspuns:

Eu pot cercei si bratara...de argint. urasc aurul!

| xibalba a răspuns:

Port doar un inel de argint de la parintii mei, un medalion care reprezinta mult pentru mine si niste cercei in forma de delfin, pe care ii ador. in rest, nu ma omor cu bijuteriile. si nu port aur happy

| Gabry a răspuns:

Nu prea port cine stie ce bijuterii.Doar un lantisor de argint, cerceii si uneori mai port o bratare cu pietricele albastre.

| JustMeFlory a răspuns:

Eu de obicei port argint! Lantisor la gat, inele(2-3)si cateva bratari finute(2)happy

| crisS a răspuns:

Eu port bijuteri oricand ori unde si cu orice ocazie. Nu port bijuteri in exces ex: nu port nu stiu cate lanturi la gat, inele de aur cu nu stiu ce pietre pe fiecare deget sau bratati asa nu ma ca sa ma laud... nu eu de obicei port la gat un lant finut de argint ( cred ca are de 10 ori mai mult farmec decat 10 lanturi din aur ) doua inele, cercei ( niciodata nu amestec aur cu argint laughing )
si mai nou am inceput sa port si bratara la picior happy cam atat. Si nu e vorba ca nu imi pot permite mai mult, numai ca asa imi place mie nicio data nu am exagerat happy

| Swabia a răspuns:

Dar ce legatura are folosirea accesorilor cu virilitatea barbatilor?
Eu folosesc bratari si cam atat.
Lantul nu-l suport, ma irit in jurul gatului, inelele nu`mi plac, ceas nu folosesc [doar pe cel de la telefon!] happy

| zuzumic a răspuns:

Eu port un latisor de argint finutz si cu un pandantiv mukutz sub forma de litera i... i bratari subtiri si 2 inele... astea le port mereu si nu le dau jos decat cand le curatz... mi se pare ok k un barbat sa poarte bijuteri dar imi provoaca sila aia care poarta lanturi si bratari zici ca sunt zgarzi de caine de 2 degete de groase...

| annda a răspuns:

Da, am o intreaga colectie acasa. Cercei nu lipsesc niciodata nu conteaza daca sunt de argint sau altceva, ceas sau o bratara, inele (am unul de argint pe care nu-l dau jos niciodata deoarece are valoare sentimentala) uneori port si un lantisor. big grin

| YLLL a răspuns:

Am un lantzisor de aur pe care la. m primit de ziua mea. si cercei
atata port
tongue
Bratari nu. si nici inele.

| uzzi92 a răspuns:

Un ceas fain, un lantic cu gust si o bratara fina merg oricandwinking

| maria a răspuns:

Bijuterii port putine, de bun gust si calitate ( aur, caci la argint sunt alergica, mai putin la cel fabricat in Italia). Cercei micuti, finuti, un inel delicat si un lantisor cu o cruciulita.La unele ocazii, port unele accesorii create manual de artisti plastici ( cercei + lantisor). La un barbat singura bijuterie care trebuie purtata este verigheta, poate sa poarte desigur ceas, si un lantisor fin, la gat cat mai subtil.In rest, alte bijuterii la barbati mi se par total nepotrivite ( aici fac exceptie artistii care pot purta anumite bratari, firile mai non conformiste, muzicieni, dar nu in exces caci mi-ar da sentimentul ca nu mai sunt barbati si ca vin de pe alta planetahappy

| adinescu a răspuns:

Eu port doar un lantisor d aur foarte subtire si la mana o bratara mica din piele da si p astea de abia le suport.imi plac bijuterile dar fine cu bun gust nu lantoace

| pam_pam a răspuns:

Da, imi plac lanturile lungi. Si cerceii mei de obicei sunt medii ca marime. Am unii care imi plac mult, sunt d-aia atarnatori, cum le zic eu laughing si au o bila mare neagra jos. Ii adorbatting eyelashes.

Barbatii care poarta bijuterii nu prea sunt pe placul meu, acum depinde si de ce fel de accesorii are. Daca sunt prea mari, dezgustatoare. De obicei imi place ca un baiat sa poate doar un ceas frumos pe mana si cam atat.

| Georgy_1051 a răspuns:

Eu port lanticuri simple, bratari cu cruciulite si altele.Lanticurie pe care le port au intodeauna o inimioara sau floricele depinde de lantic.

Baieti nu trebuie sa poarte inele, bratari, cercei poate doar lanticuri cu cruciulite (doar unul).

| margaritar a răspuns:

Port...argint, aur...depinde de starea pe care o am...imi plac mult bijuteriile...doar cand sunt f trista atunci nu port nimic straight face

| ammodytes a răspuns:

Port tot timpul un lantisor subtire de argint, la care-i schimb pandantivul, in functie de ce se potriveste mai bine (pandantive am din argint, pietre colorate, swarovski, sticla de murano... diverse modele), inele tot din argint cu pietre pe diferite culori, iar cercei cred ca am peste 70 de perechi argint si nu numai...(de plastic n-am :p ) ii port in functie de cum ma imbrac, in general imi plac cerceii lungi. Bratari nu am prea multe ca nu le prea suport. In general port o bratara subtire de argint si un ceas argintiu. Nu-mi prea plac bijuteriile de aur, fapt pentru care nici nu prea am.
Vara imi place sa port bijuterii colorate, explozie de culori ca zic asa (mai ales la cercei) iar iarna imi plac la nebunie cerceii crosetati cu margele crosetate.
Cat despre baieti pot sa zic de prietenul meu. II plac la nebunie inelele, chiar acum 2 zile si-a cumparat unul de titan, e super. Si mai are de argint si bratari de argint, in schimb la gat nu suporta nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi plac bijuteriile din argint, cu pietre. La barbati nu-mi plac, cu exceptia inelelor fossil din otel inoxidabil. Arata cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moama, silvia, tu cat mai lungesti nick-ul asta? laughing

Decibatting eyelashes mie nu prea imi place aurul, poate doar la ocazii foarte speciale.Prefer un lantisor finutz si dragut din argint, o bratara, 2-3 inele, cercei(cel imi plac cei micuti, cu pietricele, de toate culorile).

Ocazional mai port si din alea din plastic, bratari gigant, margele mici, dar lungi...

La barbati, in afara de ceasuri...altceva nu prea le sta bine...ma refer la inelele de "aur" pe degetul mic de la mana(horror- total cocalareste) sau lanturi foarte groase...nasol...eventual mai ar merge o bratara de argint, din aia pentru baieti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port aur si argint!happy. Pe mana stanga argint, pe dreapta aur, iar la gat si in urechi aur!happy

Nu`mi plac plasticurile si "pleurile"hee hee.

Si`mi plac baietii care poarta lantz, ii iubesc pe toti cu lanthappy. Dar ii detest pe cei cu inel/ghiul!:-&.

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ce persoana poate purta lanturi inele ghiuluri etc, sunt ornamente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da port cercei de aur am si un inel de aur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Port bijuterii de argint: cercei, lant cu pandantiv si un inel. Uneori port si o bratara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Port bijuterii de argint: cercei, lant cu pandantiv si un inel. Uneori port si o bratara.

| MULLER96 a răspuns:

Sunt baiat si poart cat lantug la gat gosie medie nu-mi plac cele massive port doar argint aurul nu-mi prea place port bratara lejera pe mana, imi plac perstacurile inelile doar verigheta cand o sa am mai putin dar perstacul nu las purta mereu, imi plac ceasurile de mana, cerceii in niciun caz nu port deoarece ma erita ceva in ureche si mai plac bratarile la la glezna piciorului si atata tot. Dar acum port ceas si cruciulita de lemn peata atat.