| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce vrea sa insemne asta pe facebook cu " Ciupeste "? Adica, nici nu stiu la ce foloseste, si m`a ciupesc toti rolling on the floor). Ce vrea sa insemne asta? La ce e buna?

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Hmm, nu-i bun la ceva anume. Poate să însemne mai mult ca o atenționare, ca un "ce mai faci?", ca un "îți mai aduci aminte de mine?", ceva de genul ăsta. Cred că ai înțeles ideea.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Cand cineva te ciupeste inseamna ca te apeleaza.
Bye!

| αłναıиıα a răspuns:

Nu foloseste la nimic`, e doar 4fun la fel ca si intrebarile cu "Da", "Nu", "Poate", repet, 4fun :p

| Laura_2910 a răspuns:

Adica te ciupeste laughing ca un semn de flirt tongue iar daca e de la fete asa in joaca. Eu asta inteleg tongue. Daca iti place persoana care "te ciupeste" "ciupeste-l" si thu pe el sau ea :

| ElectroMaimuta a răspuns:

In varianta din engleza se scrie "Poke" care inseamna a atinge usor cu degetul pe cineva. E ca un fel de buzz al Facebook-ului.