| Crizata a întrebat:

Ce zodie se potriveste cu zodia peshte? whistling?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

* Pesti-Berbec: compatibilitate acceptabila
* Pesti-Taur: compatibilitate excelenta
* Pesti-Gemeni: compatibilitate redusa
* Pesti-Rac: compatibilitate excelenta
* Pesti-Leu: compatibilitate acceptabila
* Pesti-Fecioara: compatibilitate buna
* Pesti-Balanta: compatibilitate acceptabila
* Pesti-Scorpion: compatibilitate excelenta
* Pesti-Sagetator: compatibilitate redusa
* Pesti-Capricorn: compatibilitate excelenta
* Pesti-Varsator: compatibilitate acceptabila
* Pesti-Pesti: compatibilitate buna

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Rac fara indoiala:->

| kiss1 a răspuns:

Buna'
Compatibilitate intre zodiile
Pesti - Capricorn
Capricornului оi place sa aiba o casa bine utilata: masina de spalat moderna, masina mica, chestii de astea. Materialismul lui оl face sa fie mereu protejat оn cazul unor eventuale dezastre si sa duca o viata adesea оndestulata. Este foarte constient de statutul lui social si adesea face si caz pe chestia asta, ceea ce s-ar putea sa nu-i prea placa Pestelui, care oricum traieste foarte mult оntr-o lume a sa si caruia nu prea-i pasa de toate chestiile astea practice, prozaice, superficiale. Acesta este si punctul оn care relatia s-ar putea poticni, fiindca, оn timp ce Pestele prefera sa-si cumpere un tablou care-l inspira, sau o stampa, Capricornul o sa se оncrunte si o sa-l traga frumusel оnspre raionul de articole casnice, de unde o sa vrea sa cumpere un frigider mai bun!

Sexual, Capricornul este un artist, asa ca pregatiti-va pentru un spectacol cu figuri. El face dragoste оncet, cu pasiune calculata si cu daruire. O sa-l оncвnte latura imaginativa a Pestelui si sentimentele puternice de care acesta este оn stare. Dar Capricornul, desi iubeste mult, nu arata atвt de mult pe cвt i-ar placea Pestelui. Pentru el, faptul ca te iubeste este demonstrat оndeajuns prin ceea ce face, asa ca adesea, draga Peste, ai sa tвnjesti dupa cuvintele de care ai atвta nevoie.

bye.

| rockaholic a răspuns:

Rac si Scorpion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cleshthe!