| puiut_3909 a întrebat:

Ce zodie se potriveste cu zodia varsator? cel mai bun raspuns funda restul vot...

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu tine mereu de compatibilitatea zodiilor.

Eu cred ca se potriveste un zodia Pesti pentru ca el poate sa il asculte si sa il inteleaga pe Varsator.

Sincer sunt multe vedete in zodia Varsator care au ca parteneri pe cei din zodia Pesti si au dus relatii pana cand "au luat-o pe alte drumuri".

| Piuliță a răspuns:

Nu doreste sa fie vazuta ca obiect sexual. Are pretentii foarte mari si cere de la iubit anumita consideratie. Nu-i place sa fie grabita. O prima intalnire se va termina foarte rar in pat. Nici a doua intalnire nu inseamna pentru ea un flirt. Nu este pudica, dar doreste sa fie convinsa ca aceasta relatie este ceva serios. Femeia varsator este sensibila si are un puternic intelect. Este chiar deosebit de intelectuala. Prietenii o stimuleaza iar daca ii place societatea este foarte vesela si accepta cu placere o invitatie in ultima clipa de la prieteni. Daca simpatizeaza pe cineva, isi deschide nestingherita sufletul, de multe ori intr-un mod nu prea prudent.

Se amesteca cu pasiune in viata altora. Da sfaturi care nu sunt nici dorite, nici urmate. Nu se da inapoi de la munci barbatesti. Ii plac meserii ca mecanic auto sau constructor, dar de cele mai multe ori o intalnim in posturi de conducator. Raspunde provocarilor. Preia cu placere noi responsabilitati pentru ca este convinsa ca face fata tuturor solicitarilor. Pentru ca este inteligenta nu se sperie de greutati, si gaseste multa intelegere pentru altii. Cel mai bine se desfasoara cand trebuie sa conlucreze cu altii, o trasatura caracteristica apreciata de catre oamenii inteligenti. Fiind o umanista pura, o intereseaza toate problemele lumii. O vom intalni in primele randuri in lupta pentru dreptate si intotdeauna de partea celor napastuiti. Intelege suferinta celorlalti, dar nu este binefactatorul care cere rasplata si dragoste. Se adanceste atat de mult in munca incat uita de cele mai multe ori oamenii pentru care se zbate.

Distanta aceasta este prezenta pana si in problemele mai intime. Inainte de toate are curajul propriilor ei convingeri pe care nu le tradeaza niciodata. Daca un proiect esueaza, nu dispera pentru ca este sigura ca din greseli se poate invata, ba mai mult, nu sufera succesul obtinut prea usor. Este fascinanta, distractiva, plina de fantezie, dar poate si foarte incapatanata. Cele mai multe femei varsator au aplicatie spre lucururile oculte si nimic nu le va convinge sa-si tradeze credinta in fenomene supranaturale. Cand sunt convinse ca stiu ceva, nici un argument si nici un fapt real nu le va zdruncina parerea. Femeia varsator simte o mare nevoie de dragoste si prietenie. Gaseste genul opus ca deosebit de atragator, insa cauta partenerul perfect si are mari dificultati in a se hotari. Ca urmare se va casatori tarziu, iar alegerea va surprinde grupul de prieteni.

Va soca de altfel intotdeauna cercul ei de cunostinte conservatoare. Isi doreste un barbat cu care sa se simta cu adevarat femeie si atunci nu o mai intereseaza rasa si religia barbatului. Iubeste lucrurile frumoase. Sa nu uitam sa-i complimentam corpul, caci este o femeie care are nevoie de admiratie. Este foarte ordonata si harnica. Poate fi insa nervoasa, cicalitoare si cheltuitoare, extravaganta in ceea ce priveste confortul personal. Nu va recunoaste insa niciodata aceste greseli. Gaseste ca oamenii care nu doresc decat bani sunt superficiali si nu prea normali. Banul exista pentru ea doar pentru a fi cheltuit si il cheltuie pentru a-si realiza orice dorinta.

Viata sexuala a femeii varsator:
Instinctul animalic nu este pe primul loc, ea idealizeaza dragostea si aceasta trebuie sa cuprinda multa gingasie. Dragostea este pentru ea ca muzica lui Mozart nu a Rolling Stones-ilor. Nu trebuie sa-i cerem in pat uitare completa. Dar o data trezita, este in stare de orice, creatoare si plina de fantezie. Isi copleseste partenerul cu gingasii si atentii. Ea doreste sa iubeasca atat sufletul cat si trupul barbatului. Are slabiciune pentru barbatii mai in varsta.

Barbatul varsator:
Primul contact cu el trebuie sa aiba loc in domeniul spiritual. El vrea sa respecte femeia ca om si a apoi ca iubita. Fara potrivire spirituala poate ajunge greu la potrivire senzuala. Nu este un singuratic, este deschis si sociabil. Are multi prieteni. cauta intotdeauna solutii. Este un analitic pur. Ii trezim interesul cand ii punem sub analiza o problema proprie. Este deosebit de curios, gata sa ajute, inventiv. Din nastere putin timid si pasiv. El asteapta pana cand femeia face primul pas. Ea este cea care trebuie sa ia initiativa, dar aceasta nu inseamna ca este indiferent. Desi este inventiv, nu este ceea ce am putea numi muncitor.

Din timp in timp trebuie stimulat, dar cu mult tact pentru ca nu suporta sa fie dominat. Nu-i place sa dea explicatii lungi iar o neintelegere il face sa fie depresiv. Nu trebuie sa pretindem de la el conformismul. Traditiile il intereseaza numai pentru a nu le respecta, caci numai asa exista progres dupa parerea lui. Este pierdere de timp sa vrei sa-l legi langa tine. El vrea sa fie liber si independent. Ii plac si calatoriile. Aceasta nestatornicie are si consecinte in cercul de prieteni. In societate este deosebit de agreabil si entuziasmat cand poate face noi cunostinte. Varsatorul iti scapa din maini ca si pestii, in prietenie. Se simte repede plictisit si atunci se apropie de alti oameni. Daca este provocat, raspunde direct atat in meserie cat si in sport.

Este talentat ca actor avand un deosebit dar de a convinge. In dragoste reactioneaza cu subtilitate si se remarca prin gingasie, in problemele sexuale este plin de fantezie (o femeie frigida nu ramane pentru multa vreme asa daca l-a ales ca partener). Din pacate se pierde de multe ori in reverii si lasa activitatea pe locul doi. Este fara astampar in cautarea partenerei perfecte. Se indragosteste foarte repede dar amana casatoria cat poate. Cea care reuseste sa-l prinda isi va da seama ca a avut noroc. Este istet, bun, expresiv, vesel si un bun cunoscator al oamenilor. Iubeste oamenii cu adevarat si este iubit la randul sau.

Desi iubeste noul se se simte atras de tot ceea ce este neobisnuit, in esenta este un credincios. Chiar daca mai flirteaza ocazional, se intoarce intotdeauna acasa. Poate fi distractiv si excitant pentru femeia pe care o iubeste.

Viata sexuala a barbatului varsator:
Femeia il intereseaza ca om si nu ca obiect sexual. Ca spirit si ca suflet. Se apropie incet si plin de tact, savureaza uvertura mult timp inainte de a deveni activ. Putem banui in el pe adevaratul artist in ale dragostei daca n-ar lungi prea mult preliminariile. Trebuie stimulat din cand in cand si atunci se dovedeste plin de fantezie si cu mare rezistenta. Femeia care stie ce vrea, poate sa faca ce vrea cu el, dar numai cu tact si in mod seducator. Patul este pentru el un mod de joaca si va incerca cu placere toate pozitiile.

Varsatorul este cel mai tolerant si liberal dintre toate semnele zodiacului, si deci nimic nu i se va parea iesit din comun. Pentru ca ii plac experientele este de cele mai multe ori bisexual. Cucerirea femeii este pentru el mai importanta decat actul sexual. Aplecarea sa spre tot ce este nou l-ar putea determina la perversiuni si sadism.

Zone erogene:
Partile cele mai sensibile sunt fesele si partea superioara a piciorului. Cei nascuti sub acest semn prefera atingerile delicate, brutalitatea ii sperie.

Cum "agati" un Varsator:
Nu este greu sa intalnesti un Varsator. Il intalnesti la petreceri, la cursuri de specializare, la teatru, la concerte. Varsatorii sunt buni organizatori de petreceri, unde se remarca foarte usor prin magnetismul personalitatii lor, prin faptul ca devin parteneri de discutii fascinanti. El vorbeste despre idei dar si despre evenimente. Cel care nu citeste mult si nu are aptitudini pentru discutie nu se potriveste cu varsatorul. Interesul il putem suscita prin adevar si incredere. Prima intalnire trebuie sa fie stimulatoare din punct de vedere intelectual.

Comentariile varsatorilor sunt pline de umor. Il pasioneaza tot ce este iesit din comun. Ii place sa daruiasca dar sa si primeasca.Cel care primeste un cadou de la un vasator trebuie sa-l primeasca cu bucurie, chiar daca darul este ciudat. Femeia varsator iubeste mult bijuteriile ostentative si parfumurile rare si scumpe. Veti fi observat pana in cele mai mici amanunte. Acesta este un semn bun pentru ca isi analizeaza numai prietenii.

Cum scapi de un Varsator:
Nu putem pretinde de la varsator sa reactioneze ca un om obisnuit, pentru ca motivele sunt adanc inchise in misterul caracterului sau si nu-i place sa fie controlat in ceea ce considera el mai intim. Daca vreti sa scapati de varsator, fiti siguri ca intuitia lui l-a avertizat deja. In caz cotrar puteti deveni pisalogi, lamentandu-va pentru orice fleac, pastrand secrete, declarandu-va de acord cu tot ceea ce este formal. Astfel scapati de Varsator si el va avea grija sa nu lase nimic in urma.
teeeeeeeeeeeee roooooog fundaaaaa!

| Catherine a răspuns:

Toate zodiile rolling eyes :*

| FrunzaDeToamna a răspuns:

Se potriveste cu Berbec:d

| Азбука a răspuns:

Cauta si tu compatibilitati zodii.

| liviu42 a răspuns:

Leu

| Ovidiu_4176 a răspuns:

am in familie pe bunica si pe mama mea in gemeni iar taicameo si bunicu sunt varsatori ''''''pls funta ''''''''

| Iulik32 a răspuns:

Leul pentru ca sunt zodii opuse pe astrograma (sau cum se numeste acel disc cu zodii).