| marieta_9499 a întrebat:

Ceau maine dau test la mate si vreau nota 10 cum sa o obtin cum sa invat pentru ca ma distrag multe lucruri etc si ama plicti deci?

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Important este sa NU te stresezi...

| Luciii a răspuns:

Pai uite cum fac eu.Iti iei caietu` de mate.Citesti lectia.Dar ca sa nu te ppliktysesti mai bine te gandesti lac e bine te vei simti cand ai nota 10 pe test.Totul este sa te concentrezi la test si mate nu se invatawinking se prinde din clasa daca nu ai prins din clasa mai bine ai face meditatii.Eu prind din clasa si de aceea in clasa a 9-a am media 10 la matematica SUCCES