| Xonia a întrebat:

Ceea ce o sa va zic mai jos e total adevarat.
Am in clasa multi baieti care in fiecare pauza se duc sa fumeze(cls 8)si mai iau cu ei si 2-3 baieti de clasa 7.Astazi cand stateam in curtea scolii si vorbeam de ei, sora unui baiat de clasa a 7a a inceput sa ne povesteasca ca aseara au plecat amandoi, ea sa se duca la o prietena, iar fratele ei si cu un coleg(amandoi clasa a 7a)au iesit pe afara cu unii mai mari.Si cand ea sa intors, amandoi erau ametiti. Fumasera droguri cu aia mai mari.
Si fata le spusese la aia mai mari sa aiba grija de astia de cls 7, ca sunt mici si trebuie sa se trezeasca la ora 7 sa vina la scoala.
Asa(unde ramasesem)si erau ametiti, delirau amandoi.Era ora 12. Dupa au plecat acasa.Nu ia vazut nimeni. Taicasu` dormea.
De dimineata au venit la scoala, si in fiecare pauza se duc sa fumeze cu niste colegi de ai mei. Mie nu stiu...imi pare rau de ei, pentru ca umbla cu cine nu trebuie. Unul dintre baietii de clasa a 7a era chiar foarte bun la invatatura, si acum cand aud ca azinoapte a consumat droguri.straight face.
Nu stiu, numai la asta m-am gandit toata ziua.Am intrat parca in depresie, nu pot sa credstraight face. Si in fine, sau intamplat mai multe astazi, numai socuri.straight face
Ce credeti?

6 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Nu trebuie sa iti bagi tu nasul pe unde nu iti fierbe oala. Daca il bagi prea mult, s-ar putea sa ajungi si tu in oala. Este treaba lor ce fac. La un moment dat, totul se va sfarsi, tot o sa o pateasca ei de o sa ajunga prin spitale. Poate ca asa se vor invata minte.
Tu fii atenta cu cine umbli! Asta e cel mai important lucru. Alege-ti cu grija prietenii.

| un copil:x a răspuns:

Cu ce te afecteaza pe tine ce fac ei raised eyebrows?
E treaba lor.Stiu ca nu e placut sa auzi ca un prieten de al tau se drogheaza, dar asta nu inseamna sa intri tu in depresie din cauza a ceea ce fac eilaughing

| Robert5678 a răspuns:

Eu spun sa nu te amesteci, poti intra usor in probleme cu altii.Sa rezolvi problema cu acestia nu ar rezolva aproape nimic, considerand cati copii fac asta, ar fi o picatura in mare.

| Freak_6887 a răspuns:

Pai ce te intereseaza ce fac ei?raised eyebrows E viata lor, fac ce vor, chiar daca nu este bine ce fac nu ar trebui sa te amesteci

| denysame a răspuns:

Tu ar trebui sa stai departe de ei pana cand nu vei ajunge ca ei.Sa stii ca nu neaparat daca vrei sau daca nu vrei.si o sa ii calci pe'coada' o sa'oblige' sa faci asta.este un lucru foarte 'murdar...ar trebuii sa le zici parintilor...

| madalina17 a răspuns:

E viata lor, cred ca daca te bagi o sa fi interpretata gresit! ai grija de tine si stai departe de ei
!