| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani, am avut o relatie in vara 2016 a tinut o luna, nu l iubeam, am fost cu el oarecum la misto, vorbeam de 8 luni si pe la scoala se dadea pe langa mine si d astea, imi spunea ca ma iubeste, vorbeam in fiecare seara cu el, tineam la el, dar nu credeam ca o sa avem o relatie, cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, i am spus ca ii zic in 3 zile raspunsul laughing), si eram pregatita sa zic NU, dar toti prietenii mei oarecum si ai lui mi au spus sa incerc, ca o sa pierd dragostea adevarata cica, si am incercat, m-am pus impreuna cu el, n a durat mult, mi-a spus ca, crede ca o sa ne tina relatia 4-5 ani, in fine. In luna in care am fost impreuna m-am despartit de el de 2 ori, prima oara ma enervase si vorbeam la telefon cu el, eu eram in alt oras atunci, si ne am impacat dupa cateva ore am vorbit la telefon etc dar a doua oara cand m-am despartit de el, i am spus ca nu il iubesc si ca nu stiu ce sa fac, daca sa mai continui relatia si mi-a spus sa i mai dau o sansa si d astea si nu am vrut, si in ziua aceea aveam antrenament la dansuri la 18.00 si la 17.45 mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca fac antrenament si i am spus ca da, si mi-a spus ca face un dus si vine acolo, si la 17.50 era acolo ca ma sunase si sta departe de locul unde fac eu antrenament, i am explicat ca nu vreau sa vorbesc cu el, si el m-a asteptat acolo, si am trecut pe langa el si m-am uitat la el, se vedea in ochii lui ca era dezamagit de mine dar nu mi-a parut rau de alegerea facuta. Cand am plecat de la antrenament, m-a sunat si el si prietenii lui si am plecat acasa, n am vrut sa stau la discutii
Dupa 3 zile, i am dat mesaj cu : ce faci? simteam nevoia sa vad ce face si mi-a spus ca nu bine, si a inceput sa mi povesteasca ca sufera, zilele astea s-a uitat intruna la pozele cu mine si ca ar vrea sa ne impacam... si am cedat (cedez usor) imi parea foarte rau de el... si ne am impacat, a doua zi am iesit afara, si se uita foarte ciudat la mine, asa parca era catelul meu si facea fata aia de milog laughing))) si toti prietenii lui mi-au spus ca nu a fost frumos ceea ce am facut
In fine. pe 1 septembrie ne am despartit de tot, a fost o despartire de comun acord.
Pe 20 septembrie s-a pus cu fosta cea mai buna prietena a mea, cu care am iesit afara toata vara si era si el cu prietenii lui bineinteles, incepe sa mi para rau ca am luat o cu mine peste tot!
Eu nu stiam ca sunt impreuna, nu mi-a spus, dar stiti e o relatie dinaia pe Facebook, in realitate nici nu se baga in seama, urat
Prin octombrie, am venit amandoi de la scoala, adica in acelasi autobuz si dupa mi-a luat telefonul in autobuz, mi l a luat din mana, si era deblocat, si s-a uitat la pozele mele, si am mers in spatele terenului si i l am cerut, si m-a sarutat, nu stiu de ce dar nu m-am opus sarutului si apoi mi-a dat telefonul si mi-a zis : ce esti asa fraiera?
Si am plecat fiecare acasa ( el inca e cu fata aia, asa cica, dar eu cand am intrebat o daca e cu el, mi-a spus ca nu, ca s au certat, dar el zice ca e cu ea )
La scoala, imi tot lua telefonul si imi zicea sa l pup ca sa mi l dea, ceea ce nu faceam. Aveam ora de religie si el avea sport, am iesit cu un prieten sa schimbam apa din galeata ca sa stergem tabla, si telefonul meu era la el, si m-a pupat pe obraz, apoi m-a muscat si mi-a dat telefonul
Uneori ma striga,, iubire,, si face semn de pupic cu buzele. Nu stiu ce sa cred.
Intr o seara eram afara mai multi, si eu eram pe role, si ramasesem cu el si 2 prieteni de ai lui, restul se dusesera sa le duca pe 2 fete acasa. Si ma lua de mana, imi flutura mana in sus si in jos alaturi de mana lui, imi spunea iubire, si prietenii lui ma intrebau de ce nu ne impacam.
Cand aveam antrenament intr o seara pe la 8 era acolo cu prietenii lui si m-a oprit, s-a pus piept in piept cu mine, si m-a dus asa intr-un colt, si imi zicea daca ii cumpar si lui ceva, si i am spus ca nu, si m-a pupat pe ambii obraji, si i am zis ca nu si am plecat, si mi-a zis : lasa ca mai vorbim noi. ( acum il am la block pe Facebook)
Odata la scoala s-a pus piept in piept cu mine si a dat sa ma sarute, si s-a uitat in ochii mei, si erau multi prieteni acolo de ai fostei mele bff si am plecat.
Prin decembrie ma tot suna ma intreba ce fac unde merg, la orice snap pe care il puneam imi dadea reply si d astea, pe un grup de wapp imi spunea iubire si ca ma iubeste.
Inainte de revelion, am mers la un prieten acasa, vreo 15 persoane (fete si baieti) sa vorbim cum facem revelionul, cati bani aducem si d astea. si eu stateam pe pat, langa 2 prieteni si a venit el, si i-a dat la o parte sa se puna el, si s-a intins langa mine, si si a luat perna si s-a pus gen ca in pat sa doarma si mi-a tras mana sa o puna gen pe capul lui, si eu am luat mana, si apoi m-a muscat de umar, aveam 2 semne pe mana dreapta, gen unde se face vaccinul, si pe picior imi lasase alt semn, apoi si a pus capul pe piciorul meu. Mai tarziu, a venit iar in camera si i-a zis unui prieten, ii fac schema ____ (porecla lui) si ala a zis da.
Si s-a apropiat de mine sa ma sarute, si eu mi am pus gen mainile la gura, si s-a pus in pat si m-a tras usor spre el, si nu stiu cum mi-a dat mainile de la gura si ne am sarutat iar, si apoi mi-a zis ca ma iubeste la ureche.
De revelion, am facut revelionul acolo unde vorbisem de toate pentru revelion si dupa 12 noaptea numai cu mine a stat, unde ma duceam, venea dupa mine, ma tinea langa el, imi zicea sa stau langa el. ramasesem singuri in bucatarie, si mi-a zis daca il pup si i am zis ca nu, si face : hai macar pe obraz, si i am zis ca nu. Si m-a pupat el si apoi mi-a pus mana obraz si m-a sarutat, si tot nu m-am opus.
Pe la 5 dimineata, astia voiau sa doarma. ca unii se si imbatasera si etc.

M am dus pe hol unde s-a dansat, si am cerut o perna prietenului a carui casa era. Si mi-a dat o perna, si a iesit el din bucatarie si m-a intrebat unde ma duc si am zis ca sa duc perna si a zis ca vino cu mine si m-a luat de mana si m-a intors spre alt dormitor unde erau 2 persoane in pat se chinuiau sa doarma si una pe jos laughing))) care dormea deja, si mi-a zis sa stam amandoi in pat ca el vrea sa doarma si sa nu i fac poze cand doarme, si mi-a dat telefonul lui. Tineam telefonul lui si al meu pe burta gen, asa cum stateam intinsa.
Si acolo imi tot spunea la ureche multe chestii, in mare parte nu le am inteles, doar ca ma iubeste si sa ma pupe, ca sunt frumoasa si d astea. si eu ziceam doar nu, sau taceam, si dadea sa ma pupe si eu stateam asa cu obrazul la el si el zicea nuuuu, si imi intorcea fata gen, dar nu ma lasam, si apoi mi-a pus mana in par, si imi facea masaj, si mi-a spus, hai doar o data, te rog, si s-a ridicat si ne am sarutat, si a durat ceva sarutul, si m-am uitat asa la el si mi-a zis : ce? si tot asa incerca sa doarma, ma mai pupa putin, m-a si muscat de mana stanga de data asta laughing) pe la 6 jumate m-a sunat mama si am dat sa ma ridic si a pus mana pe mine si mi-a zis ca nu ma ridic laughing) si i am aratat ca ma suna mama si am iesit din camera aia si apoi cand m-am intors, m-a intrebat ce mi-a zis, si ca la 8 sa fiu acasa si mi-a zis ca mai stau putin, si apoi ne am jucat fazan noi 2 si cu aia 2 care nu puteau sa doarma, si in timpul jocului m-a muscat prin rochie de pulpa de sus de la picior si am avut o luna jumate 2 vanatai si urmele lui de dinti.
Apoi m-a chemat bff sa se imbrace si am plecat la bucatarie, unde au venit si iubitul ei si fostul meu. si inca 2 baieti si acolo stateam pe canapea si s-a pus langa mine si s-a apucat sa fumeze o tigara, si mi-a pus tigara gen pe buze si mi zicea, ia ma, ia si i am zis ca nu vreau si a zis bine.
Trecuse timpul si. pe mine si pe bff ca ea dormise la mine ne au dus acasa ei 2 (fostul meu si actualul ei) Am uitat sa mentionez ca inainte sa mergem la bucatarie, un prieten de al lui, m-a rugat sa nu i spun fostei mele bff ca ne am sarutat, si ca a inselat o.

Iar la scoala cand plecam imi mai zice iubire, ce faci si d astea.

Si acum intrebarea : EU CE SA CRED? CE E ASTA? EU NU STIU DACA L AM IUBIT. EL MA MAI IUBESTE? poate ma faceti voi sa inteleg.
Multumesc mult pentru raspuns si pentru ca ati stat atat sa cititi ce am scris!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i in copilarie, relatiile tin putin timp, este ca si joaca cu papusile, te superi acum, dar iti trece repede si le mai iei la o joaca. Nicodata nu stii ce vrei si de ce nu vrei, nu poti lua decizii finale, pentru ca nu ai inca mintea sa poti lua asemenea decizii, la 13-14 ani esti inca copilas.

Totul se schimba dupa 17-18 ani, cand relatia se ia in serios si oamenii se trateaza precum adultii, cu mai mult respect, iar relatia are durata mai lunga.

| Mirela123yz a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt copilărisme. dar eu ce să cred din asta? Nu vreau să ne impăcăm. de fapt nu ştiu ce vreau. dar nu ar fi bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Normal ca nu stii ce vrei, inca nu ai varsta sa poti discerne ce-i bine si ce-i rau.

4 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

Asa se intampla cand ei la misto!