| anonim_4396 a întrebat:

Cei care dau bacul anul acesta, v-ati apucat de invatat? Eu nu reusesc, ma apuc de o materie si apoi o las balta zicand ca mai este timp. Cum as putea sa invat cat mai rapid? Eu nu pot invata decat mecanic si imi este foarte greu sa retin.

Răspuns Câştigător
| ady_8732 a răspuns:

Gandeste-te ca nu mai e timp, si cel mai important gandeste-te ce se intampla daca nu iei bacul? atunci iti va parea rau si vei pierde si mai mult timp dupa aia; si presupun ca si vei dezamagi daca nu iei din prima; nu numai pe cei apropiati dar si pe tine gandeste-te bine; sa inveti nu-i greu doar trebuie sa vrei; daca mecanic poti sa inveti asa fa; pentru ca daca faci altfel iti va fi mai greu si poate degeaba pierzi timpul. spor la invatat si sa auzim de o facultate.

1 răspuns:
| fosa.poplitee a răspuns:

Eu nu am invatat decat pentru admitere. Cat despre BAC, la mate e chiar nasol daca nu stii nimic, ar trebui sa te apuci sa lucrezi. Iar la romana, cred ca ai timp 2 saptamani, mai ales daca zici ca inveti mecanic si uiti repede.