| brokxy a întrebat:

Hei. E greu bacul la psihologie? Pentru cine a dat. Eu tot citesc dar imi e frica ca voi uita. Nu pot invata mecanic ca nu mai am timp. Asa ca incerc sa invat logic si rapid.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am dat bacul la psihologie în 2016 pentru ca dădeam oricum admitere.
Nu am făcut psihologie în liceu, la orele de psihologie făceau logica sau altceva ținând cont ca au fost 2 persoane în oraș care am dat bacul la asta.
Eu am învățat singura cartea pentru admitere și bac.
Am luat 9.50 și a fost în regulă

| wolfves a răspuns:

Cred ca depinde si de persoana, poti cauta subiecte pe net. Stiu o fata care a dat acum vreo 2 ani la psihologie, ea fiind la filo, si a spus ca i s-a parut greu. Eu am optiunea de a da si la psihologie ca a 3-a materie (eu fiind la economic). La mine e doar materia din clasa a 10-a pentru ca doar atunci am facut, dar nu as vrea sa aleg asta.
Acum normal ca daca nu ai cum sa dai inapoi, trebuie sa inveti cat mai bine, oricat de greu sau usor li s-or parea altora. Poate tie o sa ti se para usor, nu ai de unde sa stii.