| FlyingSparkle a întrebat:

Cei care sunt la liceul ion creanga. as dori si eu sa intru la clasa de japoneza. sunt inca in clasa a saptea, dar ma gandesc la viitor. fac meditatii la japoneza de aproape un an si chiar as dori sa stiu cum se intra si ce profiluri sunt, inclusiv la real. si ma puteti ajuta si cu alte amanunte? ca de exemplu cum arata liceul in interior, e curat, e caldura, profesorii sunt buni, elevii sunt cuminti si detalii de genul.

7 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Ii grea ma japoneza asta?

| AdeEalx a răspuns:

Eu sunt in creanga.
pai ce detalii sa. ti dau, legat de ce te intereseaza.
in primul rand este un liceu foarte bun, se munceste mult, iar rezultatele sunt pe masura.
la filologie[unde te intereseaza pe tine] sunt 3 clase: filologie intensiv franceza[unde sunt eu], filo-int. japoneza si filo simplu. la real sunt 3 clase de mate-info, m-i int.info, m-i int. engleza si m-i simplu, si o clasa de stiinte.
liceul e curat, e caldura[dupa mine, prea multa calduralaughing], profii sunt de treaba, dar cu unii trebuie sa ai grijalaughing, avem de curand camerethinking, in pauze avem muzica[profm school] si muuuulte detalii. daca vrei lasa. mi un mesaj si. ti las id. u meu. succes cu orele de japoneza>big grin

| Mirunik98 a răspuns:

Si eu fac japoneza si la scoala si la palatul copiilor din buk

| byencutza4me a răspuns:

J-j-j-japoneza? wow chiar esti tare.

| FlyingSparkle explică:

Este foarte grea, dar o ador!

| Arikirinmotoka a răspuns:

Si eu iubesc japoneza!

| AlinautzaElenutza a răspuns:

Si eu mi-as dori sa fac japoneza, nu neaparat sa invat sa scriu, pentru ca stiu ca nu as putea sa invat acele caractere, insa as vrea sa invat sa o vorbesc la perfectie happy