| RosseRosse a întrebat:

Din toamna voi intra clasa a 9-a..As dori sa intru la liceul Ovidius din Constanta la profilul mate-info. Ce parere aveti despre acest liceu? Cum sunt profesorii, elevii? Cat de incarcat este programul? Ar vrea cineva de aici sa dea la acest liceu? Dau fundita! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| TheLittleBadGirl a răspuns:

"De ce Ovidius?
By LiceulOvidius | Published 23/08/2011
Pentru că…. învățăm pentru a putea face ceva cu viața noastră, pentru că deși cerințele sunt mari ele nu sunt imposibile, pentru că suntem adepții unui cod de conduită, pentru că mulți dintre noi sunt primii la concursuri și olimpiade, pentru că toți ajungem să facem studii superioare în țară sau în străinătate, pentru că oriunde am ajuns am dovedit că suntem foarte buni, pentru că suntem!"

Sper ca te-am ajutat :*.

| AnnaMolly a răspuns:

Programul este incarcat intr-adevar, dar MERITA. In plus, colegii sunt ok, profesorii de asemenea. Chiar e caterinca desi nu prea ma ai timp pentru tine...happy