| anonim_4396 a întrebat:

Cele dupa centura au carte de munca?(adica stiti la cine ma refer cand am sp cele de pe centura)

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu laughing dar cred ca o sa aiba in curandwinking.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vrut-ai a spune, cred eu, "ce le DE PE centură" şi nu "după centură". Dar deh... româna e grea când eşti din Bucureşti.
Câtă vreme "făcutul trotuarului" nu este legal în România, nu au cum să aibă carte de muncă.
De ce întrebi? Eşti curioasă?batting eyelashes

Abh
| Abh a răspuns:

In Romania prostitutia nu este legalizata, deci ele nu pot avea carte de munca.

| cretzufinish a răspuns:

Da... un carnetel cu file in care isi noteaza numarul barbatilor. laughing

| Alex_7297 a răspuns:

'Muncitoare necalificată, face trotuaru' şi banu cade."

| craniul a răspuns:

Normal ca nu auhee hee pai in primul rand nu e legal in romania si trebuie sa fie de acord statul happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ai carte de munca trebuie sa si existe jobul respectiv in nomenclatorul meseriilor. happy Deci nu.