| anonim_4396 a întrebat:

Cerealele de slabire sunt efeciente?

Răspuns Câştigător
| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Nu exista alimente care ingrasa sau care slabesc, exista alimente cu mai multe sau mai putine calorii. De exemplu, lumea spune ca ciocolata ingrasa, insa daca mananci o ciocolata la micul dejun, la pranz si la cina vei slabi in jur de 1-2 kg pe saptamana (asta fara sa mananci mancare, doar ciocolata), iar cerealele de,, slabit" au mai putine calorii decat cele obisnuite insa diferenta este mult prea mica ca sa obtii rezultatul dorit. Parerea mea!

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Da sunt eficiente, deoarece contin fibre si calciu care duc la pierderea in greutate a organismului.

Răspuns utilizator avertizat
| Ragnarøkr a răspuns:

Îţi dai seama că cerealele alea nu TE FAC să slăbeşti, ci poţi să le mănânci dacă ţii o dietă fiindcă au puţine calorii, da?
Degeaba mănânci cereale de-alea cu tona când te întorci de la KFC.
La fel şi cu Cola dietetică, aceiaşi poveste.