|

Ceva status`uri pentru mess? Dar nu vreau dintr-alea "smechere" sau "dnd" sau "sad"...statusuri love, smile, despre viata... dau Fundita si Vot la cele mai reusite! :*

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Poate gasesti ceva:) http://blalaalla-l.blogspot.com/

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Statusuri de dragoste 138 " Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc…"

Statusuri de dragoste 139 " Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

Statusuri de dragoste 140 " Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

Statusuri de dragoste 141 " Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "

Statusuri de dragoste 142 " Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete… "

Statusuri de dragoste 143 " Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta… "

Statusuri de dragoste 144 " Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea , dar o poti simti… "

Statusuri de dragoste 145 " Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

Statusuri de dragoste 146 " Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presusus de orice ! "

Statusuri de dragoste 147 " I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

Statusuri de dragoste 148 " In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

Statusuri de dragoste 149 " Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim….ca nu stim ce este DRAGOSTEA….dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza… "

Statusuri de dragoste 150 " Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe ! "

Statusuri de dragoste 151 " Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "

Statusuri de dragoste 152 " Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus...2006 - 2152 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

01. Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta…
02. Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!
03. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut, inca ii mai simt amprenta lui… 04. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima…
05. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra…
06. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine…
07. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
08. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1', tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine…
09. Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X
10. am gasit un inamic cu numele de pupic... ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit... e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*
11. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine…
12. Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi…
13. Am sa-ti spun un cuvant care doare: IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu...
14. Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar...2006 - 2134 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Ultimul meu cuvant, pe cuvant, e o directa: ramai tu cu tine. Faceti o pereche perfecta. winking

Bunul meu simt ? Depinde de al tau!

Indiferenta ? Dak nu ma intereseaza!

Te deranjez ? Iarta.ma nu pot sa multzumesc pe toata lumea!

Mi'am zis: uita de tot. Uita de lume, de sentimente, de suflete pereche, de soapte la ureche. Fii rece. Nu'l lasa pe el sa te intunece.

Nu crede nimic din ce auzi,si doar jumatate din ce vezi

Credeam ca stiu sa interpretez orice impresie. Credeam ca pot sa fac ce vreau . Credeam ca scopul e secret . Ca pot sa iau inapoi ce altii au furat , dar ma tem ca , doar credeam.

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste! straight face

Dc t` plangi frate? A f0st decizia ta, tuu` ai preferat s` crezi ca s` va schimba :d

Am pus ca proasta punct zileleor senine/Cand dintre atatea zdrente eu te-am ales tocmai pe tine

Pe cine ai langa tine acum,tu sa bagi de seama Ca daca dispare maine,ai sa vezi ce mult inseamna

Nu inteleg de ce mereu ai spus "Bine! happy" Cand ti-am spus ca ti-ai pus cenusa`n cap cu mine

Nimeni nu va putea vreodata sa-i scoata p`ai mei din lumea mea...Suntem sute de mii de TRALALA! big grin

Stii tu cate am de facut
Stii tuu prin cate trec acu
Vezi tuu ca zi de zi sunt cuuu
Tine in gand ,chiar si acuuu!

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene.Imi cer parca sa raman, dar nu mai am vreme.O sa plec o vreme, o sa ma`ntorc nu te teme

Si stiu ca nu te iubeste asa cum te-am iubit eu
Si stiu ca vii la mine acum fiindca ti`e greu
E o dimineata rece,soarele nu`mi zambeste
In patul meu e altu acum care ma`ncalzestedevil

E una dintre zilele alea nasoale
Ma gandesc la tine si doar ma doare
Nu mi'ai facut nimic,pur si simplu nu esti
E momentul in care nu ai si iti doresti!

Imi amintesc de vremea cand spuneam asa: Lumea e a mea,lumea e a meaaa :-s

Timpul trecea si era tot mai greu pentru ei.Ea il iubea si asta se...2004 - 2100 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Am un buket de trandafirii,Da` nu e komplet. Floarea ce lipseshte`,[si aici pui numele persoanei iubite],sau "Fitse,gesturi,si tupeu,asta` e talenthu` meu,stiu sa invart totu` pe loc,Dobor proshty` dintr`un foc,Sonth` fetita jmekeritha`,Hi fha` pasi si gura mica![love struck]~,sau,"Opusul vieti nu e moartea ci ~indiferenta",sau"Poate ca ai vrea sa mai fi langa mine cum erai odatha`,Da` fierbe tot` sangele in tine,cand shty ca imi vad de viata mea!tonguehappy[love struck],sau"Uite,Citeste,Retine,Baga bine in cap,Sa nu uiti nici intr-un veak,Yo sonth` fata` care ts`ia pus kapak!~*~[love struck] :*:*:*winkinghappy,sau,"te-am yubit fraiere,chiar te-am yubith` kandva,Priveste`ma da' stay departhe`,Acum nu te mai vreau! te-am uitath, si nici nu vreau sa te ierth`!,happyhappywinking[love struck]... sper ca te-am ajutat,love strucklove strucklove struck, fundita?puppy dog eyeskiss:Xhappyhappykisskisskisslove strucklove strucklove struck[kiss]