| MaxutaGabriel a întrebat:

Chelesc in parti in dreptul bretonului,daca stiti la ce ma refer,si nu stiu ce sa fac,vreau ceva care sa ma ajute, sugestii?

1 răspuns:
| ggghhghgh a răspuns:

Eu stiam de la bunica ca trebuie sa te da-i cu usturoi si am gasit si pe net chestia asta.
Un alt tratament este cel bazat pe usturoi si miere. Stiu, nu suna deloc apetisant, insa rezultatele sunt garantate. Ia 2 catei de usturoi si piseaza-i. Adauga o lingura de miere, o lingura de ulei de masline si lapte de cocos. Cu acest amestec maseaza pielea capului si inveleste-ti parul intr-o folie de plastic pret de 20 de minute. Chiar daca nu miroase tocmai placut, nu iti face griji si gandeste-te la rezultat; mirosul va iesi la samponare. Daca dintre toate ingredientele nu ai decat usturoiul la indemana, curata cativa catei, sectioneaza-i si freaca cu ei scalpul.

Exista specialisti care sunt de parere ca alopecia are cauze interioare, dezechilibre in interiorul organismului nostru, mai exact lipsa cuprului. Astfel, recomanda tratamente adiacente cu suc de morcovi sau un suc alcatuit din banana, miere si iaurt degresat. Totodata, daca stomacul iti tolereaza, poti bea 2-3 saptamani un suc din otet de mere si apa.
Sper sa te ajute!