| anonim_4396 a întrebat:

Chiar credeti ca uleiul de ricin face parul mai des?

Răspuns Câştigător
| cristina_4037 a răspuns:

Caderea parului sau alte afectiuni ale acestuia : pentru persoanele ce prezinta astfel de afectiuni uleiul de ricin reprezinta o alternativa la indemana tuturor. Datorita ingredientelor sale acest ulei stimuleaza regenerarea si cresterea parului, precum si fortificarea firului de par. Tratamentul consta in masarea pielii capului si a parului cu ulei de ricin din abundenta seara, inainte de culcare, timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, dimineata se va spala parul.

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy Creste mult mai repede si intareste parul.winkingPoti sa il folosesti cu incredere.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, intareste radacina parului, creste mai des si mai repede.

| SweetCandy a răspuns:

Din cate stiu eu, nu il face mai des ci mai puternic si il determina sa creasca mai repedehappy

| cristina_4037 a răspuns:

Nu neaparat ca il face mai des, ci datorita uleiului de ricin, creste mai repede.

| cristina_4037 a răspuns:

Gene mai lungi : cum fiecare femeie isi doreste gene lungi, le propunem sa foloseasca in acest scop uleiul de ricin. Se aplica pe gene in fiecare seara, avand rolul de a stimula regenerarea acestora (nu mai cad si devin mai dese) precum si cresterea genelor.

| passion a răspuns:

Din cate am auzit da. Nu am incercat dar banuiesc ca asa este...am auzit multe persoane care sau laudat cu rezultatele finale...incat sa nu credtongue

iar daca vrei sal folosesty fara nici o problemawinking!

nu va da gres!

| oana_3034 a răspuns:

Nu doar il face mai des, ci si ajuta la cresterea acestuia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

un tratament cu ulei de ricin dureaza cam vreo 3 saptamani

se maseaza pielea capului cu ulei din abundenta, inainte de culcare, se lasa cateva ore (2-3), apoi se clateste bine parul

parul devine, cu timpul, mai des, se regenereaza si creste mai sanatos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Este un puternic fortifiant și stimulant în creșterea firului de păr, de la rădăcină.
Pa, pa.