| anonim_4396 a întrebat:

Chiar daca stiu nițel la chitara, simt ca intampin unele greutati in a-mi acorda chitara.Deci...poate cineva sa ma ajute cu sfaturi sau link-uri, tutoriale legate de acordarea chitarii? Multumesc anticipat.(mentionez ca am o chitara clasica)

Răspuns Câştigător
| iulyspy a răspuns:

Este un program extrem de bun AP Turner. Garantez pentru el si il recomand tuturor. Super simplu de folosit: pui microfonu in cutia de rezonanta si cand zdrangani o coarda iti arata cu o linie cam pe unde suna si tu o reglezi pana ajunge linia unde trebuie!
http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html (dai click acolo pe APTurner3. 08install si il instalezi apoi cand il deschizi iti cere un cod de inregistrare dar dai click pe optiunea "Use Turner without registering" si il folosesti fara nici o problema
Good luck!:*
fundita?;;)