| anonim_4396 a întrebat:

Cine a invatat la Facultatea de Drept? despre ce ati invatat?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Cum fiica mea este la drept, te pot ajuta cat de cat : in anul I de studiu la specializarea Drept au cursurile: "Teoria generala a dreptului","Drept constitutional ","Drept roman","Istoria dreptului romanesc","Constructia europeana".

in anul II cursuri :"Drept civil-drepturi reale ","Drept penal-partea generala","Informatica juridica si drept informatic", "Dreptul familiei","Drept administrativ"," Psihologie juridica"

in anul III de studiu :"Drept civil-contracte speciale". "Drept penal ", "Drept procesual penal","Protectia europeana a drepturilor omului","Drept financiar international","Introducere in dreptul comparat","Publicitate imobiliara"

in anul IV de studiu :"Drept procesual civil","Drept comunitar al afacerilor","Dreptul societatilor comerciale ", "Drept bancar","Clinica juridica", "Protectia consumatorului", "Dreptul distributiei"