| Essence a întrebat:

La facultatea de drept trebuie sa inveti toate articolele (legile) pe de rost? Oricum, am inteles ca este foarte mult de invatat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa le tii minte pe toate, de altfel nici nu se poate la zecile de mii cate sunt, unele cu mii de articole (codurile). Apoi aceste se schimba destul de des si, uneori, chiar masiv.
Important este sa stii principiile, unele prevederi mai frecvente si sa stii unde sa cauti.

| Essence explică:

Multumesc happy

| BlueViP a răspuns:

Nu trebuie sa stii tot, pentru ca e imposibil. Trebuie sa te descurci sa le gasesti cand ai nevoie