| anonim_4396 a întrebat:

Cine are niste informatii despre Justin Bieber?

5 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Iti dau eu maica cate vrei laughing
ce vrei sa stii mai intai?

| whispersinthedark a răspuns:

Nume real: Justin Drew Bieber

Data nasterii: 14 Martie 1994 (16 ani)

Zodia: Pesti

Locul nasterii: Ontario, Canada

Status marital: necasatorit

Inaltime: 1, 71m

Greutate: 57kg

Culoarea ochilor: caprui

Culoarea parului: blond inchis

Hobby-uri: muzica

Site oficial: www.justinbiebermusic.com

Funda?:o3

| kanajambe a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Justin_bieber
Eu profa, eu stiu.merit un 10?:))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Date Generale:
Nume naştere: Justin Drew Bieber
Data şi locul naşterii: 1 martie 1994 (16 ani)
Stratford, Ontario, Canada
Gen muzical: Pop, R&B
Ocupaţie: muzician, compozitor
Instrument(e): voce, pian, tobă, chitară, trompetă
Ani de activitate: 2007-prezent
Case de discuri: Island Records, RBMG
Website: JustinBieberMusic.com

Se mai numeste Drew.

Este un cântăreţ pop/R&B de origine canadiană.

Şi-a început cariera profesională pe YouTube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care ulterior i-a devenit manager.
Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records.

Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 şi pe locul 1 în Canadian Albums Chart.

În mai puţin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada şi în mai puţin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Justin este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100.

Justin a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube şi a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK.

Noul sau single "Baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA şi pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziţii fruntaşe şi în Noua Zeelandă, Australia şi Europa.

Justin a colaborat şi cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie Meenie".

Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 şi a obţinut locul 1 în Billboard 200.

La vârsta de 16 ani, Justin este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.

Lui ii place albastrul, dar ii place sa se imbrace de obicei in mov.

Daca mai apar ceva noutati, te anunt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrea sa ramana virgin pana inainte de casatorie.