| anonim_4396 a întrebat:

Cine crede in dragoste adevarata si romantism? Ati avut dezamagiri? Ati avut relatii la distanta? Ce va doriti pe viitor?

Răspuns Câştigător
| Andra_4836 a răspuns:

Buna. Eu cu siguranta cred! big grin Desigur, e ceva ce toata lumea isi doreste de fapt, o relatie frumoasa, care sa nu se termine, in care te intelegi grozav cu partenerul si va completati reciproc. happy Eu chiar cred ca se poate asa ceva, dar trebuie sa ne amintim ca nimeni nu este perfect, fiecare are defecte, si fiecare face greseli. happy Atunci cand inveti sa respecti si sa apreciezi respectiva persoana pentru calitatile ei, si sa treci peste defecte (chiar daca uneori sunt agasante), si persoana respectiva face la fel, se ajunge la armonie. happyhappy
Dezamagiri? thinking Hmm, nu cred ca se poate vorbi de asa ceva efectiv, pentru ca stiu ca la varsta pe care o am eu (16 tongue ), e greu ca o relatie sa fie cu adevarat serioasa, si sa dureze. Insa am fost dezamagita, am avut incredere prea mare si m-am ars... happy E ceva normal, merg mai departe.
Relatii la distanta nu imi doresc, pentru ca ar fi foarte greu, pentru mine in primult rand. happy Totusi, se zice ca dragostea adevarata invinge orice nu? Dar, pe de alta parte, ochii care nu se vad se uita.
Pe viitor imi doresc rabdarehappySi intelepciune. Sunt inca un copil (aproape.), am timp sa invat ce e viata. Imi doresc sa gasesc un "suflet pereche" day dreaming happy