| PureLoveJustLove a întrebat:

Cine este din Bucuresti?

Ma puteti ajuta cu o problema? imi puteti explica amanuntit cum pot schimba magistralele de metrou? Ca vreau sa merg in vizita si e pentru prima data cand voi merge cu metroul. Voi pleca de la Gara de nord de la magistrala 1 pana la Eroilor. Apoi cum schimb sa ajung la magistrala 3 sa merg spre Lujerului? Vaa rog explicati cat mai detaliat.
Funda, se stie happy

Răspuns Câştigător
| zob79 a răspuns:

Cobori la Eroilor, urci scarile dupa care mergi vreo 10 m spre dreapta unde vei vedea scarile pentru magistrala 3. De acolo tb sa iei metroul care merge in directia Preciziei. Exista si panouri ajutatoare. Succes happy

2 răspunsuri:
| ankis a răspuns:

Pai cand cobori la Eroilor astepti mi se pare ca pe acelasi peron urmatorul metrou spre Preciziei.din cate stiu eu nu trebuie sa schimbi linia. sper asa sa fie si sa nu ma incurc(nu am mai mers de mult prin zona aia)