| aniriiiiii a întrebat:

Cine este Dumnezeu? Ce ati raspunde la aceasta intrebare, vreau raspunsuri creative si deosebite :* dau fundita bineintele :*:*

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Creatorul

| aniriiiiii explică:

Mai vreau raspunsuri, nu m`au multumit acestea happy vreau cat mai multebatting eyelashes

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dumnezeu este totul! Dumnezeu este atotputernic si pentru el nu-i nimic greu de realizat.

| ExtraSakadat a răspuns:

Atot creatorul oh go on.

| InLove a răspuns:

PRIETENUL MEU! celui caruia ii pot zice orice, si El sa nu marturiseasca nimic, poate doar sa ma ajute, daca e cazul

| Moni. a răspuns:

Dumnezeu. El este un spirit, nu o fiinta. A creat lumea, si stie tot ce se intampla, ce gandim, chiar si ce este in sufletele noastre.
Cam atat happy

| Moni. a răspuns:

Foarte dragut "noname". Da, pot spune ca este si prietenul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este dumnezeul nostru cel sf care nu exista alt Dumnezeu in afara de el. Dumnezeu ai facut pe Adam si Eva din lut si a suflat cu puterea Dumnezeiasca si le-a dat viata cu asemanarea lui. Dumnezeu le-a spus sa nu manance din pomul oprit.Adam si Eva nu au ascultat si au mancat. Dumnezeu ia scos afara din rai.Sa munceasca ca sa poata trai. Din Adam si Eva sau imultit oameni.Aceasta este o intamplare facuta de dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este Tatal nostru si de aceea trebuie sa ne inchinam la El si la Fecioara Maria si la Iisus. Noi nu trebuie sa vorbim urat ci frumos sa ne respectam unii pe altii ca deea cea ne-a creat Dumnezeu ca sa ne respectam unii pe altii sa ne iubim unii pe altii.Ca aproapele nostru este toata lumea de pe Pamant.