| AnnaMaryaaa a întrebat:

"Cine este Dumnezeu?"

Vreau raspunsuri cat mai complexe, adica sa fie cat mai creative, vreau sa vad parerea fiecaruia, sa pot sa vad daca gandesc bine sau nu...

Multumesc mult!

Fundita:*:*:*:*:

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Dumnezeu este suflarea de viata, este misterul necunoscutului, este credinta in forte divine, este lumina din intuneric, este vederea unui om orb, este invierea din moarte, este albul din negru. Dumnezeu nu reprezinta, dupa parerea mea doar creatorul lumii si a tot ce se gaseste in ea, ci si o putere de neegalat, ceva ce mintile noastre limitate nu pot sa cuprinda, pentru ca niste fiinte efemere, ca noi oamenii, nu putem intelege maretia acelui Dumnezeu in care credem. eternitatea Tatalui nu poate fi cuprinsa in vietile noastre de aici de pe Pamant care sunt atat de scurte. ( da, stiu am fost putin cam sentimentala, dar asta este ceea ce cred ).winking

3 răspunsuri:
| viper1720 a răspuns:

Dumnezeu este totul, este pretutindeni, incepand de la puterea de viata impersonala, la un Creator personal, Atotputernic si bun. Dumnezeu este Tatal, deoarece el asa se descrie, el este stapanul nostru, iar noi suntem slugile lui de care ne temem.Eu acesta cred ca este Dumnezeu... Sper ca te-am ajutattongue

| robe100 a răspuns:

Dumnezeu este creatorul nostru si-o al Pamantului nostru si a tot ce exista