| Nutemaiholbadarling a întrebat:

Cine imi dai niste statusurii?` funda; x

Răspuns Câştigător
| Deea_3807 a răspuns:

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

~[*Dacaa`soont subiekt d Barfa`Tu cretinoo esTy oo tarfa`]

Lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Pentru tine as prinde ploaia din cer !

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`

Ca indragostitii la inceput, iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ...

I'll be right beside you , every step you're takin'

I dream of you , and it feels like I`m flying ... I think of you when I`m smiling ... I`m lost into your eyes ;x"

;x Iti place cum te privesc ;x iti place cand iti zambesc ;x"

Pastrez doua minti intr'una Copilul din mine se tine de sotii'ntruna Invincibili impreuna, invizibil dar nu'i pierd urma Pe el al pastrez intodeauna!
"•Inca o seara incepe gratios . Parfum in aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie! •" ;D/

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe
jarO ard in mod bizar ca bomba in buzunar Cu stilul meu murdar

• Pr0fita d` fiekre clipa.ca`n fiekre paradis exista cate`o ispita

Am ganduri interzise . Dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

Esti atat de dulce atunci cand zambesti , cand razi , cand plangi , cand ma certi , cand ma alinti , cand ma iubesti !

Sarutul tau inca il mai simt pe buze =p~, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti !

Priveste-ma , tine-ma de mana , tine-ma in brate >:d< si apoi, SARUTA-MA:*

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…

Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel…

Esti frumos, dragutz, chipes… dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine…

Gura ta alaturi de a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut
de-al tau e un vis , un vis pe care eu il iubesc!

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Cand stateai cu mine,te simteai bine,acum stai cu ei,si uiti de ochii mei!

Vine cate`o tarfa la mine si-mi zice cam asa :"Fata sa stii ca mie mi-ai placut dintodeauna" Sa moara mata?! Date`dracu`...Se vede dupa fata ta ca ai zambetu acru!

Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

Nu`ti face griji iubirea mea! Ca niciodata nu te voi lasa Cu tine am sa stau mereu esti fericirea sufletului meu

Cum te iubesc azi te iubesc si maine.si poimaine ani de zile!O sa impart cu tine si rele si bune!

Doresc barbatu` . Care ma doreshte ` . Iubesc barbatu` Care mah iubeste ` Q suflet bun ` Shi cu vb`e bune ` Q el m`ash ducee ` La capat de lumee

Imi` permiTT sa`h viseZ ca Poth` Sa`h ajung DepaarTe . :]. CaaCi gRopIlee asthee Frate`.The `trezzescC la RealiTTate

Are Mobilitateeee . Se Lasa Pe Spateeee. Aolo Frate. Le Stie Pe Toate !

Shi dc snt copila ce?Shi dc vb mult si prost ce?Shi dc te ubex ce? orikm u nu vei intzelege

E al dracu sentiment, fii atent la piept ce strangi Ca daca azi esti fericit, maine s-ar putea sa plangi

O privire si te-a dat gata!Ti-a luat mintile ti s-a pus pata!

Si ti-a intors lumea pe dos cand ai scanat`o frumos.De sus pana jos Si-am spus "ooooh" =p~

O sa imi fie greu, dar trec peste !

Mai bine pleci si ne oprim . O să doară mai putin.

Cum să te uit când esti parte din fiecare vis ?

Same shit.Different day, It's all about you bitch!Can I ask you why?!

IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

Y will always love the false image i had of you…

Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nicio sansa impotriva ei.

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Ii ignoram pe cei ce ne adora.Si ii adoram pe cei ce ne ignora,Ii ranim pe cei ce ne iubesc.Si ii iubim pe cei ce ne ranesc!

Intre tine si el se afla un zid. Este un zid peste care nu poti trece… care ramane acolo…intre voi 2… pentru totdeauna! Zidul asta poate fi reprezentat prin: ura, gelozie, inselare, distanta sau… iubire…

Cel mai trist lucru este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el
Azi te urasc ,Si te iubesc!Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!;x.Si simt asHa ,din viNa ta.Aceleash`sentimente ce schImba viatsZa mea ! *

Poate a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie...sincer nam realizat ca tiam dat prea multa atentie

Schumpule esti un dulce. Dar mintea nu te duce

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

Te Iubesc …e putin

2. Te ador … E infim

3. Amandoua . e sublim

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni .

Copilul din mine te adora…

si cu toate astea te iubesc golanul meu... :X

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

n-ai cum sa ma intelegi. nu m inteleg nici eu . sunt un nimeni , da. sunt un nimeni pentru. 99,99% din univers . de ce? nu stiu , dar jur ca-mi place

Da!am crezut in ochii tai sinceri.Si Da!m-am ars.Si Da!te iubesc.Si Da!imi pare rau!Dar Nu!nu regret nimic!

Cand ingerii vor blestema pamantul, diavolii se vor inchina si muntii se vor muta din loc, atunci eu te voi uita...Tzine atat minte...

Vreauu s` nuu te bag in seama, s` te ign0r, dar nuu p0t! e ca sh cum i`as spune inimii mele: "Nu mai bate! St0p!

Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea

Sa zambesc nu mai pot.urasc viata.urasc tot.te iubesc.dar imi e greu

Mi`e dor de.nu conteaza!orgoliul meu nu se mai pateaza

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul!E cazul sa fii fericita,toate trec,o sa vina altu` !

Bineinteles ca nu`i clar.oricum te iubessssc ;x. Ador sa am imaginea ta in minte...Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
Oamenii spun ca iubirea e magie.dar magia e doar iluzie

Este o brusca bucurie inexplicabila si o durere de nesuportat:-J . Nebunia Ps m'a prins iar )

Esti riscul pe care mi'l asum [ ].

Am crezut in ochi sinceri si,da,m`am ars.Am vazut in oameni ce nu vroiam sa vad vreodataIubirea si ura cum lovesc ambele deodata!

. de astazi tine minte . nu mai sunt cuminte . tu mi.ai intors viata pe dos
Si UnEoRi vReAU sA Te uiT ...DoAR Ca aTuNcI cAnD mA UiT La tInE ...InCeP sA UiT pE LoC fApTuL Ca TrEbUiE sA uIt dE tINe.

diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul.sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani...
Daca nu ejti tu .ti-am spus mereu , va fi ALTU`! Inainte sa fi tu . ghici ce ? A fost ALTU` !
Te Iubea Fraiere ! Chiar Te’a Iubit Candva ;x Priveste’o Dar Stai Departe , Acum Nu Te Mai Vrea !E Mult Prea Tarziu Pentru Regrete ,TOt Ce’si dOreste e Sa pOata Sa Te Uite
.• `•. ` Si n am sa uit. Cu ea am fost mereu si mi-a fost aproape cand dadeam de greu ! .• `•

unii spun ca suntem prea tineri sa iubim… ca nu stim ce inseamna dragostea, dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta…

Te iubesc din tot sufletul meu si oricat de greu va fi voi rezista

Multumesc de participare. Iti zic PA! Felicitari! Ai iesit din viata mea

Te iubesc dar las` ca imi trece!

Cel mai greu lucru este sa ai cuvinte in suflet pe care nu le poti pronunta!

Da...mi-am ascultat inima si am facut ce mi-a spus ea...A fost cea mai mare greseala din viata mea !

Bineinteles ca nu`i clar.oricum te iubessssc ;x. Ador sa am imaginea ta in minte...Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...

Friends are forever, boys are wathever

n-ai cum sa ma intelegi. nu m inteleg nici eu . sunt un nimeni , da. sunt un nimeni pentru. 99,99% din univers . de ce? nu stiu , dar jur ca-mi place

Da!am crezut in ochii tai sinceri.Si Da!m-am ars.Si Da!te iubesc.Si Da!imi pare rau!Dar Nu!nu regret nimic!

Cand ingerii vor blestema pamantul, diavolii se vor inchina si muntii se vor muta din loc, atunci eu te voi uita...Tzine atat minte...

Vreauu s` nuu te bag in seama, s` te ign0r, dar nuu p0t! e ca sh cum i`as spune inimii mele: "Nu mai bate! St0p!

Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea,te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea

Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol!

Mai bine ros de lanturi … decat de remuscari …

Cel mai rau… ma doare faptul ca ma doare…

Copilul din mine te adora…

si cu toate astea te iubesc golanul meu... :X

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x