| Alexandra_6314 a întrebat:

Cine imi poate explica cum pot copia muzica de pe un cd in calculator apoi de pe calculator pe un cd nou cu ajutorul programului nero express? Urgent va rog.

2 răspunsuri:
| danycosty a răspuns:

Ca sa copiezi muzica de pe cd in calculator(PC):-introduci cd-ul in unitatea optica(ala unde bagi cd-ul)
-intri in My computer apoi in (E)DVD-Ram Drive si prinzi in o raza albastra toate melodiile si apoi dai click dreapta.Iti vor aparea niste optiuni si dai pe una din partea de mai jos si anume "copy" sai "copiaza" daca este windowsul in romana.
-apoi intri in folderul in care vrei sa copiezi muzica de pe cd si dai click dreapta si apoi "paste" sau "lipire".

Ca sa copiezi muzica din calculator pe cd sau dvd:
-intri in programul nero express
-ti cursorul pe "data"
-dai pe "make data Cd" sau "make data DVD" dar tu dai pe "make data cd"daca vrei sa copiezi muzica pe un cd.
-apoi dai pe "add"
-intri in folderul unde ai copiat muzica
-dai click pe el apoi "add"
-apoi "close"
-apoi "next"
-apoi "burn"
-Si mai trebuie doar sa astepti:d
-dupa ce se va termina procesul dai pe "ok"
-apoi "next"
-apoi "x"
-si apoi dai pe "no"

Am zis de muuuulte ori cuvantul "apoi" stiulaughing)))laughing)

| Alexandra_6314 explică:

E inregula cuvantul 'apoi' m-a amuzat.Multumesc pentru raspuns