| alonegirl a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe despre piercing-ul in limba? Are cineva? Este adevarat ca se poate infecta? Doare? Etc.
Thnxhappy

Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

Da eu am avut.Si as fi chiar idioata sa zic ca nu doare si chestii din astea, insa e vorba despre organsimul fiecaruia si cum suporta fiecare.Pe mine m-a durut ce`i drept pe o prietena de`a mea foarte putin.In schimb la toata luma doare la inceput, pana te obisnuiesti sa mananci, poti sa iti musti limba, poti sa musti pierce`ul si doare foarte rau, si cand bei apa o sa te doara putin dar doar la inceput.De infectat...na. daca ti`l pui cu mainile murdare de pix sau de veceu e normal sa se infecteze. Dupa ce l`ai pus exisa la farmacie niste spray`uri speciale pentru pierce si nu se infecteaza.
Cam atat. Oricum nu ti`l recomand chiar daca e la moda si e super sexy in limba... dar daca te saruti cu cineva cu limba e foarte incomod...
Bye:*

11 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

3 cuvinte : urasc! e enervant, scarbos!

| ImmortalQueen a răspuns:

NU AM. DAR a avut varmea si s-a infectat.eu nu iti sugerez sa iti pui:*bye byehappy

| SakuraBeauty a răspuns:

Vai sa nu te apuci sa faci asa ceva este foarte periculos nah bine nu atat incat sa mori laughing dar sa stii ca se poate infecta si o sa ttrebuiasca sa suporti ceva durere cunosc o fata care si-a pus in buza si inn spranceana si sa stii ca nu prea i-a fost bine nah ca pana la urma i-a trecut banuiesc dar sa stii ca nu te sfatuiesc sa faci asta. poti fi foarte draguta si fara asa ceva. crede-ma stiu ce zic. de ce sa induri durerea?

| aleee a răspuns:

Deoarece saliva se afla tot timpul in gura rana nu se va vindeca!
Sfatul meu este acela sa nu iti faci unul in limba!

| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a răspuns:

Eu tocmai mi-am pus.la inceput nu m-a durut. dupa o zi a inceput sa se umfle ca dracuhappylaughing si sa se albeasca limbathinking ak dupa 4 zile sa mai linistit nu ma mai doare... insa tot alba si umflata ehappy. asa ca ai grijahappy eu nu regret ca mi l-am facut dar nah s suportithinking no sa prea poti mancathinking

| Aquarellaah a răspuns (pentru UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex):

Si eu il am de 2 zile si ma seaca la vorbit, nu pot sa vorbesc clar.Ai patit?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultama cu atenite! Buna sunt un baiat de 14 ani (numele nu conteaza) din Hunedoara, Deva am piercing de 2 zile si sa stii ca limba ti se va umfla si nu vei vorbi prea calumea pe mine m-a luat politia pentru. ca acestia credeau ca sunt beat nu vei mai putea canta fi 100% sigura vei avea probleme in vorbire bine depinde si de la persoana la alta ce am aflat eu ste ca cei care au venele aproape de ata nu se umfla asa tare limba sa continuam daca iti faci piercing o sa te intrebi e drept aoleo e prea in spate nu ma voi putea juca cu el bla bla bla cu calm limba se va dezumfla si vei avea parte de un piercing dragut happy cu care te vei putea juca non-stop devil despre alimentatie asigurate ca mananci mult inainte sa tzil faci deoarece in prima zi nu vei putea manka nimic a 2-a zii mananca jeleuri, preferabil haribo ursuleti aceaia aluneca usor si nu te va durea limba de la piercing a 2-a zi poti manka mai linistita o supa de teietzei numa buna deoarece e fierbinte ajuta la dezumflarea limbii mai repede bea mult suc RECE! si ai grija sa ai tija mai lunga sa nu iti blocheze limba eu mi-am facut sambata dimineata piercing in fata blocului mi l-a facut o prietena ce am avut nevoie pentru a fi un piercing reusit 1 Pierce din piata 2 Ac de granula gri 3 Servetzele pentru a iti prinde limba si a amortio un pic si pentru a scapa de salvia deoarece toata lumea stie ca e purtatoare de microbi succes la salon in deva te va costa 50 de lei cel mai ieftin si facut ca la carte ai grija de tine si nu te impiedic sa iti faci pierce nu doare l-am facut pe viu nici o anestezie orkm bafta si daca iti faci ai grija de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultama cu atenite ! Buna sunt un baiat de 14 ani (numele nu conteaza) din Hunedoara,Deva am piercing de 2 zile si sa sti ca limba tzi se va umfla si nu vei vorbi prea calumea pe mine ma luat politia pentru. ca acestia credeau ca sunt beat nu vei mai putea canta fi 100% sigura vei avea probleme in vorbire bine depinde si de la persoana la alta ce am aflat eu ste ca cei care au venele aproape de ata nu se umfla asa tare limba sa continuam daca iti faci piercing o sa te intrebi e drept aoleo e prea in spate nu ma voi putea juka cu el bla bla bla cu calm limba se va dezumfla si vei avea parte de un piercing dragutz happy cu care te vei putea juka non-stop devil despre alimentatie asigurate ca mananci mult inainte sa tzil faci deoarece in prima zi nu vei putea manka nimic a 2-a zii mananka jeleuri,preferabil haribo ursuleti aceaia aluneca usor si nu te va durea limba de la piercing a 2-a zi poti manka mai linistita o supa de teietzei numa buna deoarece e fierbinte ajuta la dezumflarea limbii mai repede bea mult suc RECE ! si ai grija sa ai tija mai lunga sa nu iti blocheze limba eu mi-am facut sambata dimineata piercing in fata blocului mi la facut o prietena ce am avut nevoie pentru a fi un piercing reusit 1 Pierce din piata 2 Ac de granula gri 3 Servetzele pentru a iti prinde limba si a amortio umpik si pentru a scapa de salvia deoarece toata lumea stie ca e purtatoare de microbi succes la salon in deva te va costa 50 de lei cel mai ieftin si facut ca la carte ai grija de tine si nu te impiedic sa iti faci pierce nu doare l-am facut pe viu nici o anestezie orkm bafta si daca iti faci ai grija de el

| eXecutor a răspuns:

Stai linistit eu am piercing in buza de 3 ani, la inceput o infectie minora, eu l.am facut singur cu cercel de ureche.
dar m.am cam plictisit de el asa ca am incercat in limba, ieri mi.a facut prietena mea gaura, bine acum mi s-a umflat si ma cam doare nu prea pot sa mananc, dar nu te speria ca se inflameaza si chestii daca iti place fa-ti nu asculta pe toti, lapte sa nu bei si e totul ok, cum a spus anonim in legatura cu mancarea daca respecti ce a zis el o sa se dzinflameze, e foarte tare, daca iti place vei suporta durerea tongue bafta

| alle95 a răspuns:

Depinde de organism eu am un pierce de aprox 6 luni si este foarte ok.
Nu m'a durut cand l'am pus pentru ca m-am facut cu un spray numit lidocaina care iti amortzeste limbatongue
Dupa cateva ore a inceput sa isi piarda efectul si a inceput sa ma doara.
Era iarna cand l'am pus si am iesit la aer rece si mergeam pe strada cu gura intredeschisa ca sa imi vina aerul rece care parca oprea durerea.
Daca afara e cald iti sugerez ca dupa ce efectul lidocainei sau cu ce iti amortzesti.sau daca faci pe viu sa clatesti gura cu apa rece pentru ca apa rece ajuta limba, sa nu se umfle atat de tare, la fel ca si cum ai pune compresa cu apa rece sau gheata pe o glezna.
Primele zile vor fi dificile pentru ca nu vei putea manca atat de bine, nu vei avea voie lactate.
Eu imi clateam gura cu apa cu sare, am citit undeva ca ajuta, nu stiu sigur daca m'a ajutat sau nu, dar nu am avut probleme.
Doua saptamani in jurul tijei, limba era tare si putin umflata, dar trece cu timpul deci nu te speriatongue
Nu ai voie sa fumezi, sa bei gazos.
Infecta se poate daca nu respecti unele "reguli" de intretinere al piercului mai ales in timpul vindecarii.

| bigdee a răspuns:

Am avut timp de 4 ani pierce in limba. Eu pot sa-ti spun ca nu m-a durut deloc cand mi-a pus tipu (la salon sa te duci neaparat, zic eu!). Nu mi s-a umflat limba, nu nimic. Si tin sa precizez ca atunci cand m-am dus acasa mama ma astepta cu sarmale (ce mananc cu smantana(lactate) ) si trebuia sa-l mananc, fiidca nu stiau ca mi-am pus laughing...insa, la aprox 2 saptamani a inceput sa ma doara foarte putin, un fel de durere de masea simteam parca, nu pot sa-ti explic exact ce am simtit. insa nu era o durere insuportabila. M-a tinut durerea 2 zile, si gata. Schimbatul piercului se spune sa ti-l schimbi doar dupa 1 luna jumate. insa eu l-am schimbat dupa 3 saptamani, si nu am patit nimic tongue