| Kisie a întrebat:

Cine imi poate spune si mie niste glume noi si super haioase

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna.
Mie-mi plac glumele tip intrebare gen:

I:Ce poti da jos de pe o secretara goala?
R: Directorul

I:Care e asemanarea dintre un bordel si un spital?
R: Amandoua dau faliment daca au paturi goale.

I: Ce pasari traiesc cel mai mult?
R: Cele impaiate.

I: Care e asemanarea dintre suutien si istorie?
R: Amandoua deformeaza realitatea

I: Ce face femeia in noaptea nuntii ca sa nu murdareasca cearceaful?
R: Se spala pe picioare.laughing

I: De ce tin oltenii 2 pietre pe noptiera?
R: Una ca sa stinga becul, si cealalta sa vada daca e inchis geamul.

I: Ce e rosu si vine la fetele cuminti?
R: Mos Craciun.

I: De ce poarta oltenii camesi cu patratele?
R: Ca sa joace purici sah./Ca sa zica: Ma ioane scarpinama la R 7.

Merge Alinuta intr-o zi la tatal ei.
Tati, tati vreau sa ma joc cu bunica.
-Alinuta, las-o pe bunica in pace, sa se odihneasca.
-Tati, dar vreau. vreau sa ma joc cu ea. Hai te roog.
-Bine! Dar sa stii ca e pentru ultima oara cand o dezgrop.

Intr-o zi, ii zice tata lu Alinuta sa il spele pe frate-su.
Intra Alinuta in baie, si sta vreo 10-15min. Tata vazand ca sta atat, se duce sa vada ce face, daca-l spala.
Alinuta il plimba pe fratesu de urechi prin apa.
La care taica-su: Pune Alinuto mana si spala-l!
La care Alinuta: haha da ce vrei sa ma oparesc?

Ion şi Maria în şură. Ion către Maria:
- Mărie, dă jos fusta...
- Vai, Ioane, e ruşine...
- Dă-o jos că eu sînt bărbat şi ştiu de toate...
Maria dă jos fusta...
- Mărie, dă-ţi jos ciorapii...
- Vai, Ioane, nu pot, e ruşine...
- Dă-o jos cum îţi spun că eu sînt bărbat şi ştiu de toate...
Maria dă jos ciorapii...
- Mărie, dă jos chiloţii...
- Vai, Ioane, e ruşineee...
- Mărie, dă jos chiloţii că eu sînt bărbat şi eu ştiu de toate...
Maria dă jos chiloţii.
- Pe aici, după cum mi-o zis Vasile, ar trebui să fie o gaură.

Maria către Ion:
- Unde mergi, Ioane?
- La cîrciumă.
- Atunci, ia bate-mă acu, că pe cînd vii, eu oi dormi.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna!
Merge Bula la scoala în prima zi. Învatatoarea striga catalogul.
-Adam?
-Prezent!
-Aionesei?
-Prezent!
-Bula?
-Prezent!
Toata clasa râde.
-Mai Bula, ce nume ai si tu, toata lumea râde. Nu vezi ca daca schimbi prima litera iese un cuvant asa de urât…
A doua zi, la fel, a treia zi la fel, a patra zi, ajunge iar la Bula:
-Bula?
Nimic…
-Bula?!
Nimic…
-Mai Bula, de ce nu raspunzi când te strig? Îti bati joc de mine?
-Va rog frumos d-na învatatoare. De azi înainte pe mine nu ma mai cheama Bula. De azi înainte numele meu este Denis!laughingrolling on the floor

Bula în ora de biologie. Profesoara întreaba:
-Ce este verde si sare pe câmpie?
Raspuns din clasa:
-Broasca!
Profesoara:
-Corect – dar putea fi si un greiere. Ce este maro si sare prin padure?
Raspuns din clasa:
-Caprioara!
Profesoara:
-Corect – dar putea fi si un cerb.
Bula agitat cere permisiunea de a pune si el o întrebare:
-Ce este tare când se ia în gura, iar moale si lipicioasa cînd se scoate?
Profesoara ofensata îi trage vreo doua perechi de palme lui Bula care zice:
-Corect – dar putea fi si o guma de mestecat!hee heehee hee
O zi frumoasa sa aihappy

| ciausiszabellaa a răspuns:

Trei blonde se urca intr-un lift.La un moment dat se blocheaza! Una striga,,Ajutor', alata,, Ajutor'si cealalta,, Ajutor'.Una din ele zice:-Fetelor, haideti s astrigam simultan -SIMULTAN! SIMULTAN!

| ciausiszabellaa a răspuns:

Un tigan conducea Mertzanu` si deodata face pana de cauciuc.
Se da jos din masina sa incearca sa schimbe roata.
Un alt tigan apare si il intreaba:
- Ce faci aici mancati-as?
- Pai scot roata.
Atunci al doilea tigan sparge parbrizul si spune satisfacut:
- Gata frate, eu iau casetofonul. big grinlaughing