| Elle_4308 a întrebat:

La petreceri toata lumea spune glume si eu sunt singura care nu spune glume foarte haioasehappyDaca imi puteti spune glume haioase, dau fundita la cele mai bunewinking

Răspuns Câştigător
| Oana4340 a răspuns:

La teatru, unde se joaca o piesa politista, o spectatoare sare in sus, strigand:-Unde este ucigasul?-La care o voce din spatele ei ii raspunde-In spatele dumitale daca nu te asezi imediat jos

Vreme de 26 de ani eu cu sotia mea eram complet fericiti!
Si apoi?
Apoi ne-am intalnitlaughing

Domnule doctor, cred ca am probleme cu ochii
De ce credeti asta domnule?
De cand m-am casatorit nu am mai vazut un ban in casa

O blonda si o bruneta sunt in clasa a-V-a.Care arata cel mai bine?
Blonda, pentru ca are 18 ani!

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

6 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Si daca noi iti dam glume, tu ai sa le inveti pe derost si ai sa le repeti mot-a-mot? Cred ca cel mai bine e sa fii originala si spontana, daca iti vin pe moment in minte glume foarte bine, daca nu fii tu insati!

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Glumele se spun pe moment laughing. Pun pariu ca si tu cand ei spun ceva haios iti vine ceva in minte...
SPUNE-O... eu daca nu rade nimeni la gluma mea le spun era de ras laughing...atunci incep si rad toti.happylaughing

| ecristinamc a răspuns:

Iti spun una care mie mi-a zis-o profu' de mate:
Se duce tiganca cu fiisa la targ sa ii cumpere sandale dar fiisa lu tiganca era raraita.
Ii cumpara tiganca lu fiisa sandale si fiisa tot zicea''ale cuie fai mama faaaaaaacrying('' da tiganca ''ale tale fa' proastolaughing)''''
fata''nu mama...ale cuie ''. mama'' fa proasto nu intelegi ca sunt ale tale''
Ajunge fata acasa si o vede masa plina de sange pe talpa da masa ii zice''fa hahalero de ce nu ai zis fa ca are cuie?'' da fata''am zis mama ca ale cuie da tu n-ai zis nimic''... da masa...''du-te fa la tactu cu tot cu cuiele tale si lasa-ma pa min in saracia mea ca acu trebuie' sa te mai duc si la spital''rolling on the floor))))

Eu am ras o zi intreaga de gluma asta...

| andreimicutu a răspuns:

Nu conteaza ce gluma spui, conteaza cum o spui!

| Ioana_8819 a răspuns:

Doctorul intra in dormitor, lasandu-l pe sotul foarte agitat sa astepte afara. Peste doua minute, doctorul iese din dormitor si
cere un cutit de bucatarie. Sotul se executa si doctorul dispare din nou in dormitor. Peste putin timp iese din nou, de data
asta cerand un ciocan si-o dalta. Sotul da fuga pana jos si se intoarce cu un ciocan si o dalta. Acum bietul om era intr-o
groaznica stare de agitatie. Doctorul reintra in dormitor, reapare din nou dupa vreo cinci minute.
- Imi pare rau, spune el. Ma tem ca am nevoie de o ranga.
- O ranga?! Tipa sotul cu glasul sugrumat? Ce are? spuneti-mi si mie.
- N-am avut cum sa constat, a spus doctorul. Incerc de atunci sa-mi deschid trusa.

- Va rog urmatorul!
Intra o tanara, draguta. Incearca timida:
- Stiti eu as vrea
- Bine bine! o intrerupse medicul nervos. Lasati vorba si dezbracati-va!
- Stati domnule doctor, eu as vrea...
- Fara jena! intervine medicul energic. Dezbracati-va imediat!
Tanara se dezbraca, punandu-si toata imbracamintea pe paravan.
- Asa, zice multumit medicul si privind-o atent o intreaba:
- Spune-mi acum, unde te doare?
- Nu ma doare nimic. V-am adus o scrisoare din provincie, de la matusa mea. Va cere un sfat asupra gutei ei...

Un tip intra disperat pe usa cabinetului:
- Domnule doctor, domnule doctor, sunt disperat, in fiecare seara, cand ma bag in pat am impresia ca este cineva sub pat.
Cand ma uit sub pat, am impresia ca este cineva pe pat... si tot asape pat, sub pat, pe pat, sub pat o sa innebunesc.
- Domnule, asta o vom rezolva fara nici o problema in trei ani de sedinte. Vino de trei ori pe saptamana!
- Dar cat costa o sedinta la dumneavoastra?
- Numai o suta de dolari...
Tipul pleaca dezamagit. Peste cateva luni doctorul il intalneste din intamplare pe respectivul plimbandu-se linistit pe strada:
- De ce nu ai venit la mine ca sa facem tratamenul?
- O suta de dolari sedinta? Am rezolvat-o cu 10 dolari! Mi-a spus un barman cum sa scap de obsesie...
- Pai cum asa, un barman?
- Da, mi-a dat solutia: am taiat picioarele patului...

Un domn revine din Canada dupa 30 de ani in orashul natal. Acolo da de un restaurant nou.
Intra omul, se aseaza la masa si asteapta. Vine chelnerul si ii da meniul.
Omul refuza politicos meniul, ia lingura din dreapta sa si incepe sa o miroasa. Dupa 2 minute zice:
- Simt ca aveti ciorba de burta, ciorba de perisoare, ciorba de fasole si supa de taitzei, iar specialitatea casei este ciorba de burta.
Chelnerul ramane pereplex.
- De unde stii, domnule?
- Se simte pe lingura, are miros mai puternic de ciorba de burta, de aia se serveste mai des, e specialitatea voastra. As dori o portie.
Urmeaza felul 2, chelnerul da sa-i zica omului ce poate alege dar acesta din nou il opreste, ia furculita si o miroase. Dupa 2 minute zice :
- Serviti antricot de porc, friptura de pui la rotisor si sarmalute, dar specialitatea dvs sunt micii cu mustar.
Chlenerul din nou pereplex, merge la bucatarie, ia o lingurita, o cheama pe doamna Lenutza, batrana bucatareasa si-i baga linguritza in chiloti.
Revine cu linguritza la masa si il intreaba pe client:
- Ia hai sa vedem domnule, daca stii si ce desert avem.
Clientul ia lingurita, n-o miroase nici 5 secunde si striga:
-Cum? Lenutza mai lucreaza aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glumele vin de la sine daca ai acel simt al umorului bine dezvoltat.Eu stiu cum sa fac o persoana sa fie binedispusa, imi place mult sa glumesc sa-i fac pe cei din jur sa rada, depinde de situatie, eu am avut situatii comice la mine la munca cand colegele mele incercau tot felul de "glume deocheate"sau tachinari, dar intre timp am invatat sa fiu stapana pe mine si sa pot face si eu glume cu ele asa cum stiu eu ca trebuie sa glumesti(fara prostii sau tot felul de aberatii). Da, acum pot sa spun ca sunt multumita de mine si nu prea ma mai "necajesc"colegele melebig grin