| KiSS_4146 a întrebat:

Cine imi spune niste citate frumoase love struck

Răspuns Câştigător
| Kandy a răspuns:

Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie.
Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. (F. Dostoievski)
Dragostea nu e oarba, ea doar nu spune ceea ce vede.
Dragostea este Intelepciunea Nebunului si Nebunia Inteleptului (Samuel Johnson)
Ne intoarcem mereu la prima noastra iubire (proverb american)

sper ca ti-ai placut happy eu am facut o prezentare in power point numai cu citate de dragoste love struck te pupkiss

7 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Be the best... Fu*ca the rest!

| St!L a răspuns:

,, Libertatea mea ca individ se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt''

| fevrier a răspuns:

"În viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe." - Nicolae Iorga

"Iubirea care cere stăpeânire e o simplă poftă." - Nicolae Iorga

"Nu este măreţie acolo unde nu este simplitate." - Lev N. Tolstoi

"Nu există dragoste pierdută între noi." - Miguel de Cervantes

Şi încă unul:

"Toate animalele au o ţinută decentă, cu excepţia maimuţelor. Simţi că omul e pe-aproape." - Emil Cioran

| BabyRosse a răspuns:

,, Dragostea e cerul, totul pe pamant, dragostea nu este doar un cuvant, el reprezinta febletea suprema"

| BabyRosse a răspuns:

Te rog eu foarte frumos daca mai vrei zi despre ce vrei sa fie de fapt nu e tocmai un citat dar e ceva de genul.

| Alex_9506 a răspuns:

Nu e un citat foarte optimist dar mi se pare foarte actual si adevarat "Noi cand ne nastem plangem ca intram pe aceasta mare scena de bufoni" William Shakespeare

| stetoscop a răspuns:

Va veni momentul cand va trebui sa le explicati copiilor vostri de ce s-au nascut, iar daca veti sti acel moment va fi minunat (Hazel Scott)