| byancacool a întrebat:

Cine imi spune si mie bancuri cu alinuta funda.

Răspuns Câştigător
| Aly_3645 a răspuns:

Buna uite aici un site unde gasesti foarte multe bancuri cu alinuta.De fapt din toate categoriile.http://www.portalroman.com/bancuri/Bancuri_cu_Alinuta.html
Sper ca te-am putut ajuta:D

2 răspunsuri:
| вεвїŧѕά a răspuns:

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi, Alinuta? intreaba tatal.
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!

Alinuta vine de la scoala:
Alinuta: - Mama, Gigel are un ceas cu cronometru...
Mama: - Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni.
Alinuta: - Da, si Ionel are breloc cu 10 melodii...
Mama: - Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni.
Alinuta: - Da, si Marcel are jocuri electronice...
Mama: - Lasa, lasa, ca ce ai tu n-are nimeni.
Alinuta: - Da ce am eu ma mama?
Mama: - SIDA, fata mea, SIDA.

Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
- Ce ati patit, mai?
- A murit bunicul, ma!
- Cum asa?
- Pai, sa vezi! L-am adus sa vada si el casa. Era pe balcon si s-a daramat cu el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A cazut, da' s-a prins de tocu' de la geam! A alunecat si iar a cazut!
- Si-a murit bunicul!?!
- N-a murit, mai! A picat in copacul din curte!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! A fost catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el!
- Si a murit bunicul!?!
- Nu! Ca s-a prins de...

Alinuta intarzie la scoala. Profesoara era deja in clasa.
Alinuta: - Buna ziua! spune ea, trista.
Profesoara: - Alinuta, te rog sa iesi si sa intri fericita!
Iese, apoi:
Alinuta: - Buna ziua! spune ea, aproape fericita.
Profesoara: - Nu auzi? Intra fericita!
Alinuta: -Buna ziua! Ce mai faceti? Ce zi frumoasa! zise, foarte fericita.
Profesoara: - Foarte bine! Dar de ce ai intarziat?
Alinuta, foarte fericita: - A murit mama!

Alinuta era oarba.
Vine mama ei acasa si ii spune:
- Alinuta, tine acaasta alifie si da-te pe la ochi, sa iti revina vederea.
Zis si facut. Alinuta ia alifia si se freaca pe la ochi.
Dupa cateva ore, ii spune mamei:
- Mami, eu ma tot frec, dar nu imi revine vederea!
- Of, prostuta mamii! Nu stii ca azi e 1 Aprilie?!

Invatatoarea: - Alinuta, de ce ai lipsit, trei zile, de la scoala?
Alinuta: - Mi-a murit bunica!
Invatatoarea: - Si cum a murit?
Alinuta: - A calcat-o tractorul, pe deget!
Invatatoarea: - Alinuta, dar nu se moare de la asta!
Alinuta: - Da! Dar degetul l-a avut in nas!

Alinuta se joaca, pe afara, cu un baiat, de-a ascunselea.
Ea spune:
- Daca ma gasesti in 20 minute, poti sa ma tii de mana; iar daca ma gasesti in 10 minute, poti sa ma saruti; iar daca ma gasesti imediat, faci ce vrei cu mine. Vezi ca ma ascund dupa frigider!

Alinuta merge la doctor, sa intrebe din ce cauza, sotul ei, nu mai vrea sa faca dragoste cu ea.
Ajunge la doctor, ii explica problema.
Doctorul ii raspunde ca trebuie sa se uite, sa vada care este explicatia.
Alinuta se aseaza pe masa, desface picioarele, doctorul se uita si exclama:
- Doamne, Dumnezeule! Doamne, Dumnezeule!
Alinuta: - Domnule doctor, inteleg ca spuneti asta! Dar de ce ati spus de doua ori?
Doctorul: - De fapt, am spus doar o singura data! A doua oara a fost doar ecoul!

Alinuta se juca cu foarfeca prin casa. Mama ei ii spune:
-Alinuta, nu te mai juca cu foarfeca, faci degete pe covor si nu vei mai avea cum sa le strangi!

Mamal si tatal Alinutei erau in baie de ceva vreme. Disperata, Alinuta tipa dupa ei:
- Mama, tata, ce faceti in baie?
Tatal Alinutei : - Un sandvis.
Mai tarziu, cand ies din baie, Alinuta spune :
- Mama vezi ca ti-a ramas putina maioneza la gura laughing

Alinuta vrea sa faca farse de 1 aprilie.
Se duce la mama ei si striga disperata:
- Mama, tata s-a spanzurat in pod!
Fuge maica-sa disperata in pod, dar acolo nu gaseste nimic.
Ii spune lu alinuta:
- Draga mea, dar nu e nici un om spanzurat in pod.
- Ha! Ha! Te-am pacalit! S-a spanzurat in garaj.

Alinuta se duce la mama ei sa ii spuna:
- Mama copiii rad de mine ca am dintii mari!
- Taci ca zgarii parchetul!

Intr-o zi, Alinuta o intreaba pe bunica ei:
- Bunico, tu ai avut vreodata un amant?
La care bunica casca gura mare, surprinsa, isi pune mainile in cap si fuge spre intrarea in pod, de unde se intoarce cu un schelet scos din lada de zestre:
- Aoleu ce-am uitat!

Bunica o trimite pe Alinuta la piata.Fiind cald isi cumpara o inghetata din banii bunicii, zicandu-si ca gaseste ea o solutie pentru a cumpara ce trebuie.
Ajungand la vanzator ii spune:
-Nenea vanzator daca iti spun un secret imi dai doua paini?
-Hai spune repede ca am treaba!
-Nu am chilotei pe mine...
-Auzi daca iti trebuie chiloti mergi la chioscul de vizavi!

Vine Mos Craciun la Alinuta:
-Daca-mi dai un pupic iti dau o papusica!
-Dar daca-ti sug p. a imi dai tot sacul?

Alinuta o intreaba pe mama ei:
-Mami, de ce in ziua nuntii mireasa se imbraca in alb?
-Ca e cea mai frumoasa zi din viata ei!
-Pai si atunci mirii de ce se imbraca in negru?

| mariusyk_9851 a răspuns:

Alinuta:
- Mami, ma arde fundul!
Mama Alinutei:
- Pai, arde-l si tu pe el!

Alinuta merge la bunica sa, din padure si se intalneste cu lupul. Acesta, o intreaba:
- Alinuta, ce ai in cos?
La care, Alinuta ii raspunde, zambind:
- Puroi!

Alinuta iese plangand din baie. Tatal ei o intreaba:
- De ce plangi, Alinuto?
La care, Alinuta raspunde:
- Fratii mei m-au dat afara din cada, pentru ca nu am binoclu cu un ochi!

Dupa ore, Alinuta il sacaie pe un coleg:
- Sac-sac! Azi eu am luat un 10, iar tu un 2!
Suparat, colegul ii raspunde:
- Lauda de sine, nu miroase-a bine!
Atunci, Alinuta raspunde:
- Du-te-n c*r la mine, s-o mirosi mai bine!

Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!

Alinuta catre taica-su:
- Mama ma tot freaca; ce sa fac?
- Pai, linge-o si tu!

Alinuta:
- Mami, ma mananca nasul!
Mama Alinutei:
- Atunci, mananca-l si tu pe el!
- Bine, da' nu ajung!
- Atunci, urca-te pe un scaun!

Alinuta:
- Mama! Mama! Iti pute ochiul!
- Nu e adevarat, Alinuta!
- Ba da, e adevarat! Cand vin si te privesc in ochi, simt cum iti pute ochiul!
- Nu draga mea, tie iti pute gura!

Alinuta isi surprinde parintii facand dragoste pe jos, in baie. Alinuta o intreaba pe maica-sa, aflata deasupra:
- Ce faci, mama?
- Pai, il desumflu pe tatal tau!
La care Alinuta:
- Mama, nu te agita prea tare, ca maine vine matusa si il umfla iar!

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei:
- Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort?
- Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

Alinutei ii placea foarte mult sa poarte o rochita mini si sa faca roata. Mama sa ii spune:
- Alinuta, nu mai face roata, ca ti se vad chiloteii!
A doua zi, la fel!
A treia zi Alinuta vine de la scoala fericita si ii spune mamei:
- Mama, am facut roata de 50 de ori, la scoala!
- Pai, si nu ti s-a vazut chiloteii?
- Nu, ca mi i-am dat jos!

Alinuta vine din vacanta de la mare, unde a fost cu mama si iubitul acesteia. Tatal, curios, o intreba:
- Ei, cum a fost la mare, Alinuto?
- Foarte bine! In fiecare dimineata iubitul lu' mama ma ducea in mare, la 17 km departare de mal, si eu inotam pana la mal.
- Si nu a fost greu, Alinuto?
- Nu! Mai greu era sa ies din sac!

Alinuta merge la taica-sau:
- Tata, ce este un travestit?
Tatal:
- Alinuta, n-am timp! Taci si desfa-mi sutienul!

Intr-o zi Alinuta se duce la scoala cu lectia neinvatata. Doamna profesoara o intreba:
- Alinuta ce am avut de invatat pentru astazi?
- Nu stiu, doamna profesoara, pentru ca am avut treaba!
- Ce treaba, Alinuta?
- Treaba mare!

Alinuta:
- Mama, pot sa-l mananc pe bunicul?
Mama:
- Nu! Mananc-o pe bunica, ca-i mai fiarta!

Intr-o benzinarie, un batranel isi alimenteaza masina, o 'Dacia 1300', foarte veche... La un moment dat, langa el opreste cu scrasnete de frane, o masina traznet, ultimul racnet, din care coboara Alinuta. Minunandu-se de bijuteria auto, batranelul nu se poate abtine si o intreba:
- Domnisoara, eu am lucrat 40 de ani intr-o banca si nu mi-am putut permite o asemenea masina! Dumneata cu ce te ocupi?
La care, Alinuta raspunde sec:
- Pai, fac sex oral!
Batranelul, surprins de sinceritatea ei, clipeste, inghite in sec si intreaba iar:
- Adica iei m, e?
La care, Alinuta ii raspunde zambind:
- Nu, tataie, m. e ai luat mata, timp de 40 de ani!

Alinuta vine acasa de la discoteca in compania unui tip 'foarte bine'. La intrare se opresc, iar el, intinzandu-si mana peste umarul ei, se sprijina de poarta si incepe s-o 'vrajeasca' O privire dulce, o mangaiere, un sarut aluzii la eventualitatea urcarii in camera ei... Alinuta insa nu se lasa. Nu se da batut nici el. Stau acolo 10 minute, 20, jumate de ora, trei sferturi; fara rezultat!
Cam dupa o ora apare sora Alinutei:
- Auzi, ma! Mama iti transmite, ca daca sora mea nu se lasa, iti suge ea scula, numai sa-ti iei odata cotul de pe blestemata aia de sonerie!

Alinuta:
- Mama, azi m-a batut un baiat la scoala!
- Da? Si poti sa-l identifici?
- Da, mama! Am o ureche de-a lui in ghiozdan!

Alinuta il trezeste pe frate-sau in toiul noptii si-i spune:
- Auzi, Aline?
- Ce-i Alinuto?
- De ce se scartaie patul?
- Pai, probabil vom avea un fratior!