| Ramonik11 a întrebat:

Cine imi spune si mie niste statusri sa le pun pe facebook la poze si pe perete. Vreu niste statusuri simple si despre viata. Cele mai frumoase primeste funda.

Răspuns Câştigător
| DeadlyRose a răspuns:

Nu Prea Ma Mai Intereseaza...Devin InDiferenta.Sh ma Simt Super Asa. \:d/!

Şi poţi să ţipi, că nu te-aud. Şi poţi să plângi, că nu te văd. Şi poţi să pleci, că nu te caut. Şi poţi să faci ce vrei, că nu-mi mai pasă. ♥

Cine vrea bate din palme; x Cine nu.pleaca si doarme; x!

Cand iubesc cu adevarat pe cineva, imi place sa aud lumea barfindu-l! :-x

Si daca el nu o sa-mi mai zica "Noapte buna!". Si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "Buna!". Am prietene care ma suna sa-mi spuna: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna!

Sunt asa cum sunt.Cum nimeni n`ar vrea sa fie. Sunt eu si atat.Cu nimic mai deosebita.Dar Diferita`!:X

Sunt eu mica, da`s a dracu`, nu stii ce ma duce capu!

Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot.E ca si cum i-as zice inimi: Nu mai bate. Stop! ♥

Si astazi e o zi in care vreau sa zambesc... O zi in care nu regret nimic... Doar imi doresc

Nu-mi pasa mie ce zice lumea! Lumea e proasta si o sa fie intotdeauna!

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut!

Acum =nimic

Auu` fost momente`n care nu`mi mai d0ream nimic! Cazusem sh simtseam ca nu` mai pot s` ma ridic, da pot s` trec peste toate!

TU sa Taci Cand Vorbesc eu! Nu` mi Place Sa Mintzi Cand Mint Si eu! Nu`mi Spune PA... E Replica Mea.

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

[ sentimentele nu` au preTz! au valoare, cuL0are` `. ceva atat` de simpLu nu` m0are! ` ].

Vreau sa stii ca de azi...devin indiferenta, devin mult mai rea, devin fata perfecta

Spune stop! Cnd te streseaza explica-i ca exagereaza... nu intelege? abereaza? spune-i` pa` si se kalmeaza!

Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

3 răspunsuri:
| Andreeac33 a răspuns:

S-a apropiat de mine și mi-a întins mâna; mi-am lăsat mâna să se odihnească în mâna lui și am început să dansăm pe melodia noastră, pe melodia inimilor noastre. Cu o mâna îmi strângea ușor mâna, iar cu cealaltă se plimba pe spatele meu –știam că alegerea pe care am făcut-o în privința rochiei este cea potrivită-am ales rochia roșie, cu spatele gol.

Fetele naturale sunt cele mai frumoase.

Viaţa e plină de fumuseţe. Observ-o. Observă albinele, copiii, fetele zâmbitoare. Miroase ploaia şi simte vântul. Trăieşte-ţi viaţa la întregul ei potenţial, şi luptă pentru visele tale.

Cadourile scumpe nu demonstreaza dragostea mai mare!

Sunt ferm convinsa ca daca iubirea raneste poate sa si vindece!

Nu eşti nimic mai mult decât o ţigară, fumată de un fumător iniţiat. Inspiră de 3 ori pronunţat, niciodată cutezând să îşi slăbească strâmtoarea degetelor, privind plictisit cum i se stinge tutunul. De fiecare dată, expiră grav, apasând fumul cu respiraţia sa murdară.

Te loveşte agresiv de scrumiera din sticlă. Scrumul ţi se împrăştie în jurul filtrului; un filtru sărutat odată de buzele calde ale unui fumător mult prea înverşunat.

| Future1234 a răspuns:

Oamenii pot uita ce le-ai spus. Pot uita ce le-ai făcut. Dar nu vor uita niciodata ce i-ai făcut să se simtă

Și încercăm să ne schimbăm pentru toată lumea, dar numai unii prețuiesc ceea ce suntem noi cu adevărat!

Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa

Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea

Nu contează unde te naşti, nu contează unde creşţi, nu contează nici cine eşti. Strălucirea vine dinăuntru