| Minii a întrebat:

Cine imi spune statusuri de dragoste? dar de tristete? dar de bucurie?:X dau funda rozlove struck

Răspuns Câştigător
| Al3x2010 a răspuns:

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

#
# Mi-e frica sa spun ca nu mai esti...
# In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
# Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
# Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!
# Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…# Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
# A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
# Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …
# E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
# Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
# Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
# Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
# Viata e plina de necazuri dar si bucurii……. asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas.
# Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
# Singura, fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying. te iubesc:X.
As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "# Fericirea e facuta din iluzii, speranta, incredere in oameni si in tine insuti; iar apoi din prietenie.
# Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte...
# Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci...
# Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.
# Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape, langa noi!
# Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
# Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
# Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
# Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.
# Nu exista fericire curata decat dupa 60 de ani, cand nu mai vrei nimic, cand nici un calcul impur ( folosirea celorlalti ) nu te mai incearca- si cand totul e permis (daca mai poti) si totul e din nou nevinovat, ac in ceasul prunciei.
# Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.
# Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti, sa umbli, sa cunosti, sa te amesteci cu lucrurile…daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.Omul nu a fost creat pentu a fi tintuit pe un scaun…dar poate nici nu merita ceva mai bun.
# Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot. Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire. 5. Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.
# Fericirea e sa fii in afara celor patru pereti, sa umbli, sa cunosti, sa te amesteci cu lucrurile…daca te opresesti te copleseste tot ceea ce e mai rau in tine.Omul nu a fost creat pentu a fi tintuit pe un scaun…dar poate nici nu merita ceva mai bun.
# Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.
# Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!
# Fericirea care duce la împlinirea vietii nu este fericirea superficiala care depinde de circumstante; este acea fericire care izvoraste dintr-un suflet multumit si care rezista chiar si prin cele mai grele împrejurari.
# Fericirea apartine celor care stiu - Sa o faca sa astepte!
# Deplina fericire constă în a face pe alţii fericiţi!

Scuze pentru ravaseala(funda:d)

2 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

De dragoste :
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea
O briza, un val, o adiere, un nor, un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri "

Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare

Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide…
Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine…
Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit!
Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor…
"Sunt acolo unde imi este locul, Langa el! ¦"
"Si tot ce`i mai frumos in viata mea... E doar din vina ta... :X"
El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om si doar el imi poate simti tristetea la telefon! love struck"

de tristete:

*Ji timpul trece fara noi cu tot ce`a fost. ramane numai amintirea fara rost!
Nu te uita inapoi. nu te mai pierde printre vise, priveste inainte. sunt cu bratzele deschise si cu ploapele inchise, din nou simt ca mi`e dor. imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor."
"# Stau aici. dar tot ce vreau e sa fiu acolo..."
"● < Nu` i pasa, nu pare trista, nu pare perfecta E plina de viata, da' fara chef Nu vede ce nu vrea, n` aude ce nu` i place. Tipa' asta'i diferita genu' pare dubios rau. Nu se preface"
Nu conteaza ca nici nu ma observi… eu stiu ca de multe ori ai pus clicku’ p numele meu, insa n-ai avut curajul sa apesi si sa-mi spui ce simti

bucurie:
De ce sa nu zambesc?:X ce motiv as avealove struck
si cand te vad ma cuprinde o nespusa bucurielove struck
poate e un defect pentru ca ma bucur pentru realizarile altoralove struck