| Simiina8 a întrebat:

Imi dati si mie niste statusuri? de dragoste; Dnd; tristete; bucurie... fundita + vot

Răspuns Câştigător
| Lluvia_3263 a răspuns:

Destul`! Am adunat prea multa ura. Pe`ai mei o sa-i iau mereu in brate, si pe restul`n pulaaa`!;]

Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]]

Incerc sa uit de toate regasindu`ma`n alcool`!

E fata ce sincer te iubeste`!
Nu gresi sa o lovesti, puntru tine ea traieste`! straight face.

Hai sa iertam ca ne-am schimbat.
Hai sa fim iar ca altadat`! : ( (

Si mi-as dori sa fiu mereu langa tine
Asa cum imi doresc sa ai incredere in mine`! straight face.

Vreau doar o sansa, nu vreau dacat sa iti dovedesc ca mai sunt si` fete care chiar se`ndragostesc`!

●Ea` e` Barbie `:X altele `vor `sa `o `imite `La c`at `de `scumpa 3 `este Barbie! `Nu `prea `isi `pot` permite! ●"

"º• ` Ca amintire ` ღIti las ` Un autograf ` :]● Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ♡ `! ""

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Imi Placee ` ● Sa Fac ` tot ` ღ Ce`mi trece ` ` Prin Cap ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` ` Bine :* ` Sau Rau ` O fac In ` :* Felu ` Meu ●"

` Nu merita`;]!`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Decat ` o Dragoste ` Ce ` nu mai ` Are rost ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` noi a Fost `. ღ

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` momente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`! º•

Prima` problemă a fost legata clar d` ego kă` mă simţeam o piesă dintr'un lego. Doar o păpuşă p` sfori da` trasă p` sfoară care'a jukt cum a` putut şi`acum poa` dispară oh go on.

Si stii ma ca te iubeste`!
Tu ii oferi stima si stii ma ca te doreste`!

Ia o decizie repede, te rog, hai fa ceva`!
Te iubesc din suflet, dar nu mai pot rezista asa`straight face.

Oare tu ai invatat sa iubesti?straight face
Ai invatat ca intai trebuie sa daruiesti`?straight face
Daca nu stii, invata cum.
Si o sa ajungi doar tu cu ea pe acelasi drum`!; x

De ce de la inceput in inima mi-ai patruns? De ce tu ma atragi si simt nevoia de tine`?!straight face.

O privire si m-ai dat
Mi-ai luat mintile, mi s-a pus pata
Peste tot te vad numai pe tine
Peste tot ma vezi numai pe mine

Oricat ar suna de siropos, n`o dau la`ntors.
Pentru ca vad, oriunde`i el, aproape toate prind un rost`!; x

Simt cum totu` ma doboara.
Hai sa o luam de la capat, suferinta sa disparaaa` :[

Hai sa-ti povestesc cum mi-a fost pana acum fara tine in viata` mea.
Rutina, stres, spunandu`mi :" Oare el mai vrea? " straight face
Si aceeasi intrebare o am in cap iar.
Raspunsul e departe`, nici nu-l pot ghici macar`! :[

Atata durere in suflet`! straight face.

Numele ti`l scriu si pierrr`! :[[

Tine minte: Nu conteaza ce abereaza unii`!
Ca`s eu, tu si restul` lumii love struck

Nu incerca sa clipesti-ca risti.
Nu vrei sa vezi oameni tristi`!

Vreau sa traiesc cu gandu` ca maine e maine. stii`.
Si sper sa treaca mai repede ca azi. Ma pis` pe ea zi`!

Zici "uuu" si simt o mica tensiune`! blushing

Esti doar actorul principal in lumea mea cu patimi`!

Decat o viata intreaga sa simt lipsa ta.
Mai bine o clipa, sa te pot avea`! straight face.

Seentimentul nu dispare` ca vacanta de vara`! Uneori e mai lucid ca fumul tras dintr`o tigara`!; x

Never be alone?!;-j

Si visul meu nu are limitee`! day dreaming

Because` nobody loves you like I do`! :[

Tot timpu` ma gandesc, ma gandeesc` la tine.
Si visez la ziua` cand vei fi din nou cu mine`! straight face

Stii caa` niciodata nu am vrut sa te ranesc.~
Si voi face totul ca sa stii ca te iubesc`!

Si nu stiu ce sa mai spun`! Se vede claaar` cca imi lipsesti si imi vine` sa mor ca tu nu mai esti`! : [.

Azi ´ open your`º eyes;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´. Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

Nu te-as schimba cu nimeni si nimic`. Pentru mine esti tot, altceva nu zic`! straight face

Ca-ndragostitii la-nceput,
Iti-aduci aminte cum era
Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era

A fost un fel de dragoste la prima vedere
Cand ma gandeam ca asta e, tu mi-ai dat putere
Si nici dup-aia n-am vorbit prea mult
Da' sa nu crezi c-am incetat vreo clipa sa te mai ascult

E piesa noastra, stii ce-i mai ciudat
De data asta parca suna altfel, am un vibe ciudat

Asa ca n-o sa te surprinda, mi-ai distrus respectu'
Fata de mine atunci cand ai plecat, nu stiu ce le-ai spus la restul'

Si-am auzit ca ti-ai facut prieteni noi
Se pare ca faci tot posibilu' sa uiti de noi

Eh, nu prea-nteleg eu treaba asta
Asa ca-n continuare o sa ma dreg cu iarba asta

Ca poate oi reusi s-adorm intr-un final
Ca sa te visez pe tine si sa scap de acest cosmar

Nu pot s-adorm, ma-ntreb de ce n-a mers, ma-ntreb unde am gresit
Mai bine ies, ma plimb pe acolo pe unde tu n-ai venit

Cum poti sa crezi prostii cand eu n-am decat pentru tine ochi
O sa ma faci s-o ard cu doua butelii pe gaz, pline ochi

Astept cu nerabdare sa intri pe mess
Ori m-ai trecut pe invizibil ori tu chiar nu intri des

Da' nu-mi pare rau, de-acum ma chemi pe mine-n ajutor
Sunt chiar aici, dupa perdea, la tine-n dormïtor
Bau!

Cum se vede? Maxim, am spus!
Nu mai e verde? Taaaxï! M-am dus!

Ca eu am fantezii excentrice cu tine
Hay sa privim ba nu mai bine hy sa facem niste filme

Yo nu incerc decat
Sa aplanez conflictu dintre sexe
Hansel si Gretel " Povestiri perverse"

Noi avem o vorba: nu lasa pe marti ce poti face vineri!

N-ai sa vezi vreodata efect fara cauza
D'aia'i si normal sa faci cate'o pauza

Esti eroul principal in filmul vietii tale
Si orice'ai face tu nu-l prinzi in reluare

Viata ta nu bate filmu'
Poti incerca dar vei vedea
Ca e asa cum zicem noi!

Constitutia psihica necesara
Sa faci treaba asta'n fiecare seara

Ce crezi, ca pe aici lumea-ti duce doru?
Ma-ntreb de ce-a durat atat pan` sa-ti iei zboru

Mai ştii melodia aia?! straight face TU mi-ai spus ca imi va aduce aminte de tine cat vei fi plecat, dar nu am stiut ca vei pleca mereu din viata mea! straight face. Dar eu tot te iubesc

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

De dragoste: foaie verde ardei iute, te iubesc ca pe maimute.
dnd: foaie verde ardei iute, dnd sau te voi bate.
de tristete: foaie verde ardei iute, sufar de tristete.
bucurie: foaie verde ardei iute, ma bucur ca gura ta nu pute.

| rossCopperman a răspuns:

Buna pai vezi pe aceste site:http://www.statusuri.ro/ si dai sus si scrii acolo tot ce doreste ce fel de status si restul eu il folosesc Sper ca ti-am fost de ajutor

| Simiina8 explică:

Nu prea pentru ca eu vreau de la voi statusuri nu de pe alte siteuri

| osutavirgulanoua a răspuns:

De dragoste : Te iubesc!/
Dnd: DND!/
Tristete: Sunt trist/a!/
Bucurie: Sunt fericit/a!