| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu urmatoarea problema?puppy dog eyes Se dau functiile f si g.
1. Daca f si g sunt pare atunci g compus cu f este para.
2. Daca f si g sunt impare atunci g compus cu f este impara. 3. Daca f si g au paritati diferite atunci g compus cu f este para. 4. Daca f si g au aceeasi monotonie, atunci g compus cu f este crescatoare.
5. Daca f si g au monotonii diferite, atunci g compus cu f este descrescatoare.
6. Daca f este monotona atunci f este injenctiva.
Cine le are cu matematica va rogsad fundita!:*

1 răspuns:
| Catherine a răspuns:

Hey bunalaughing...aceeasichestie mi s-a dat si mie tot ieri laughing k tema.big grin nu cumva esti d la liceul G.E.Paladelaughingsmugsmug 9B chiarbatting eyelashes