| Inejbrekker a întrebat:

Bună! Am nevoie de niste ajutor. Cum e treaba cu săptămânile pare, impare la facultate? Adica am inteles ca prima e impara si a 2 a para si tot asa. Dar cu ce ma ajuta pe mine sa stiu asta? Ce facem in săptămâna para si ce facem in cea impara? Chiar nu stiu cum sta treaba cu orarul.

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Unele cursuri vor fi o dată la 2 săptămâni, ori doar în săptămânile pare, ori doar în săptămânile impare.

| Inejbrekker explică (pentru Frank51):

Pai eu de unde stiu cand vor fi?

| Wr3nch a răspuns (pentru Inejbrekker):

Se va afisa un orar, unde zice clar ce si cand e. Rabdare.

| Inejbrekker explică (pentru Wr3nch):

Am orarul dar nu il înțeleg.

| Wr3nch a răspuns (pentru Inejbrekker):

Apoi daca orarul e greu de inteles. Ce ai in saptamana unu nu ai in saptamana 2. Si vice-versa.

| Frank51 a răspuns (pentru Inejbrekker):

Nu mai fi așa panicată, e doar un amărât de orar, în dreptul săptămânii o să scrie cursul, tot ce trebuie să faci, abilitatea ta specială va fi să știi să citești...

| Inejbrekker explică (pentru Frank51):

Spune-mi daca am inteles corect: ce e scris deasupra diagonalei e pentru saptamana impara iar ce e dedesubt e pentru cea para. Daca săptămâna asta e impara inseamna ca nu fac cursul, seminarul sau ce-o fi daca e scris dedesubt, in schimb voi face cursul respectiv săptămâna viitoare cand e săptămâna para si viceversa. Materiile celelalte care sunt scrise in chenar normal le fac întotdeauna dar doar cele unde e scrisă grupa mea. Eu sunt grupa 1, subgrupa B, deci vin doar la cele unde scrie pe orar Gr. 1 sau Gr B.

| Frank51 a răspuns (pentru Inejbrekker):

That's correct.

| Inejbrekker explică:

Cumva saptamana impara inseamna doar cursuri iar cea impara doar seminare si laborator?