| paupaulapaulina a întrebat:

Cine ma poate ajuta in legatura cu o problema ii acord fundita big grin

Peste cateva luni urmeaza sa plec in Lituania si mi-ar trebui curs valutar din bani ce se gasesc in Lituania in Euro, iar dupa acea in lei happy

Va rog am mare nevoie sa stiu happy

Dupa ce o sa aflati si o sa-mi ziceti as dori sa stiu si cati euro a-ti lua cu voi in Lituania ( acolo o sa-i schimb ) pentru a va ajunge ( schimbati in bani de acolo ) timp de o saptamana pentru a cumpara urmatoarele :
-Suveniruri
-Eventuale gustari
-Bani de cheltuit in parcuri de distractii sau in diferite locuri

Mentionez ca nu o sa trebuiasca sa platesc zborul sau cazarea big grin

Va rog help me!

Funda garantat

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ai aici un convertor de valuta http://www.infoportal.md/convertor_valutar. Moneda lituaniei este "litas" iar in convertor apare "lit lituanian " Rezultatul iti apare instantaneu :1 EUR = 3. 4528 LTL sau 1 LTL = 0. 2896 EUR

Cat despre suma in euro pe care poti sa o iei cu tine nu am nicio idee --- pe net, am gasit costul unui sejur =495 euro pentru 6 zile pe ruta Vilnius -Riga, hotel de 4 stele. Calatorie placuta si numai bine!