| laura_8847 a întrebat:

Cine-mi transmite cele mai frumoase urari va primi o fundita.Craciun fericit tuturor, si va multumesc din suflet pentru urari.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesaj pentru Mos Craciun
De Craciun este bine sa fim toti cu sufletul curat, sa nu existe in inima noastra nici un pic de ura, sa ne rugam cu toti la bunul Dumnezeu sa ne de-a sanatate, bucurii, multa fericire alaturi de ce-i dragi.
Si acum am un mesaj pentru Mos Craciun:
Mos Craciun cu barba alba
Mos Craciun cu traista plina
Vechi stapan atat de darnic
Al copilariei mele
Sa cobori si-n seara asta
Sol batran de ganduri bune
Toti te asteapta acas' la mine
Dute, Dute Mos Craciune!

Calda speranta
Cu ocazia mult asteptatei sarbatori a Craciunului iti urez ca pacea si calda speranta a Pruncului Iisus sa iti lumineze sufleul, sa iti aduca fericire si liniste interioara tie si celor dragi!

DIN SUFLET
Nu.ti urez decit sa ai parte de un MOS BOGAT, PAHAR INCHINAT, SI VISE IMPLINITE.

Un an binecuvantat
Lumina sfanta a Nasterii Domnului nostru Iisus Hristos sa va aduca in inimi pace si bucurii duhovnicesti. Craciun Fericit si un An Nou binecuvantat!

sarbatorile vin!
Sarbatorile se apropie cu pasi repezi. Zapada cade usor pe trotuar, globuletele asteapta in sertare nerabdatoare. Toti ne pregatim de Craciu.
Cu ocazia acestei mari sarbatori va urez cu multa dragoste si caldura Sarbatori fericite!Sper ca mos Craciun happy sa va aduca tot ce va doriti si multa sanatate .
Cu dragoste,

Craciunul aduce magia sarbatorilor
Craciunul aduce magia sarbatorilor de iarna. Acum e timpul cand lumea viseaza, spera si crede ca nimic nu e imposibil. Fie ca acest Craciun sa iti umple sufletul de bucurie, sa iti aduca bunavoie si ingerii sa iti stea de veghe in pragul acestor sarbatori luminate. La multi ani!

Sa aveti pasii calauziti
In aceste zile, de Nasterea Mintuitorului IISUS, zile pline de lumina si clinchete de zurgalai, va doresc ca sa aveti parte de calauzirea pasilor pe calea destinului, sa va ocroteasca, sa aveti toata binecuvintarea "UNIVERSULUI" si ajutor deplin, in realizarea tuturor dorintelor,
"MULT NOROC si VISE IMPLINITE"!

Craciun
Bucuriile vin din lucruri marunte, linistea vine din credinta si fapte. Caldura sarbatorilor vine din sufletele noastre! La multi ani!

Gand aproape de Craciun!
Imi doresc cu ardoare de Craciun, si in toate clipele vietii mele, sa am in preajma, cu trup si suflet sau macar cu gandul, persoane fericite, iar tu, oricine ai fi, esti una dintre acestea.

Belsug de binecuvantari!
Ar fi extraordinar daca in aceste momente de tihna deplina si moment al bilantului ne-am gandi si la cei nepastuiti de soarta, la cei ce n-au hainute si nici n-au cui sa-i spuna mama! Oamenii au devenit indiferenti la problemele semenilor, dar cred ca acest flagel al nepasarii si ignorantei nu v-a atins.
Pace, fericire, implinire - pana la adanci batranete, alaturi de cei dragi!

Craciun fericit!
Sa aveti un nou an fericit, cu multe bucurii si mult noroc!

pentru un prieten foarte drag
Stiu ca fost un an greu pentru mine, si acum ca se aproie de sfarsit, trebuie sa-ti multumesc tie pentru ca a fost mereu alaturi de mine. Sper ca vreodata sa-ti pot arata aceeasi prietenie afectuoasa.

Sper de asemeni, sa ai parte de prieteni, familie, cat mai multa zapada si cat mai multe bucurii Craciunul acesta si ca anul viitor sa fie plin de fericire si de succese.

Sarbatori de Vis!
Ninge si cumpana anilor se va rostogoli magic in scurt timp, de la un an la altul, moment in care iti asterni visele pe capul de pod al sperantelor. Iti urez sa ai sarbatorile frumoase si luminoase, pline de caldura si implinire!

Fulg de nea
Cu fiecare fulg de nea/Un strop de fericire,/Cu fiecare Sfant Craciun /Un car de implinire.

colindele sa va incinte viata
Cind se aud colindatori la geam, cind trebuie sa devenim mai buni, primeste vraja mirifica a Craciunului in sufletul tau. Daruieste iubire, e cel mai frumos dar pe care il poti face de Craciun. Fie ca Sfintele Sarbatori sa iti lumineze viata.

Craciun Fericit!
Un ren cu nasul rosu, cum e fesul lu' Mosu . Un mos cu barba alba ce bate la ferestre Vine sa iti aduca o noapte instelata - o noapte de poveste.

Nu-ti voi dori nici masa-mbelsugata, nici multa bogatie, nici viata fara griji, sau 1000 de ani. M-am tot gandit la ce sa iti doresc:

Sa fii iubit, si sa iubesti,
Sa primesti tot ce-ti doresti
Multa fericire, multa sanatate
Mosul pentru tine sa vina cu de toate

Craciun fericit si La multi ani!

Aripi de ingeri
Aripi de ingeri sa va atinga sufletul si sa ia cu ei toate supararile lasand in schimb lumina si speranta!

Sarbatori fericite!
Sarbatori fericite si La multi ani!

Melancolii
Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun

CRACIUN FERICIT!
In aceasta zi binecuvantata, ingerii se coboara pe Pamant pentru a vesti Nasterea Domnului, raspandind in jur miresme dulci, presarate cu lumina, speranta, optimism. Prezenta lor este semnalata de mici bulgari zglobii, in interiorul carora se afla cate un mesaj care ne este inchinat noua, celor de pe fagasul marilor sperante. La atingerea Pamantului, "ghemotoacele albe" dau nastere la colindele unice care impodobesc coronita de brad, aflata pe crestetul fiecaruia. Sper ca tu sa fii alaturi de ingeri si sa pastrezi in suflet acest mesaj. Si nu uita:iubire, pace, credinta, lumina

Fulgi de nea
Fie ca fulgi de nea sa va aduca cu ei
= fericire [asemenea fericirii copiilor cand se joaca in zapada]
= bogatie [atata cata zapada se asterne pe pamant]
= puritate si bunatate,
iar sufletul sa va fie bun si usor[asemenea unui fulg de nea]
= iubire [asemenea unui fulg care se topeste in sarutarea pielii]

LA MULTI ANI !si pupici dulci la toti

Sarbatori
Cu ocazia sarbatorilor de iarna, in special, iti doresc multa sanatate, impliniri pe toate planurile, zile senine (si la propriu si la figurat), prosperitate, pace si numai ganduri bune.

Urare
Ridica-ti fruntea ta CRESTINE
Azi catre RASARIT,
Si-n casa CANDELA SA ARDA
Caci DOMNUL NOSTRU S-A NASCUT!

Craciunul este minunat
Asteptam cu drag Craciunul! Este o sarbatoare minunata! Mai ales copiii care asteapta cu drag sa vina Mos Craciun sa le puna cadourile sub bradul cu beculete si globuri; mai vine si zapada care se asterne ca o plapuma rece, dar frumoasa, unde copiii fac Omuleti de Zapada. Sa aveti un an nou fericit! Sarbatori Fericite!

Adevaratul sens
Deodata simti ca nu mai esti un Tu simplu, ci o persoana complexa si total diferita de cea pe care o cunosteai, esti invaluit de o atmosfera divina ce se invarte ca o ceata rece in jurul fiintei tale. Nu realizezi ce se-ntampla.dar stii ca e ceva minunat!
Te hotarasti sa deschizi ochii si vezi un brad inalt cu globuri divers colorate, vezi cadouri numeroase si o masa plina cu gustari alese. Probabil nu vezi nimic din toate acestea. Doar o camera goala, pustiita iar in mijloc troneaza o crenguta simpla de molid. Pentru un moment devii trist dar, te uiti mai atent si cercetezi locul de parca nu ai fi la tine acasa, ci intr-un loc total strain tie. Privesti in continuare si deodata Il vezi: e Hristos! Te imbratiseaza parinteste si iti ureaza "Craciun fericit!".
Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa va aduca numai bucurii in suflet, sa reusim sa descoperim cu totii adevaratul sens al Cracinului, sa deschidem larg bratele si sa-L primim pe Hristos cu a Sa lumina divina! Toate cele bune! Craciun fericit!

Pentru tine de Craciun
Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

colind pentru un suflet trist
Sa vina Craciunul si toti clopoteii din brad sa-ti cante colindul magic care sa poarte cu el increderea, puterea, speranta, de care ai atata nevoie!
La multi ani!

Judeca cu inima
Craciunul este sarbatoarea pe care o iubesc cel mai mult. Nasterea Domnului inseamna totul pentru mine si ne face ca pentru o clipa sa ne lepadam de hainele existentei noastre stramte si sa judecam cu inima. Acest exercitiu eu mi-l impun in fiecare zi si anul acesta am sa intampin Craciunul intr-un fel deosebit: sper, mai curata si mai buna. Si sper ca acest Craciun sa ma duca pe drumul cel bun, alaturi de cei dragi.
Un Craciun fericit tuturor!

Un Craciun de vis
De Craciun sa fim mai buni, sa fim mai atenti si mai iubitori, sa fim mai aproape de cei dragi, sa ne bucuram de ei, sa ii iubim si sa fim iubiti.

Craciun fericit! Un Craciun de vis!

La Multi Ani!
Colind Curat,
Brad Luminat,
Mos Bogat,
Craciun Luminat,
Gand Implinit,
An Nou Fericit!
La Multi Ani!

MOS CRACIUN
Mos CRACIUN bate la usa/Scoate mana din manusa/Si va da din palma lui/Darurile cerului/Langa brad si langa foc/Sa va umple de noroc!

Iarna
De sfintele sarbatori doresc tuturor multa, multa sanatate, fericire, noroc in toate, o masa imbelsugata, bani si
La multi ani!

Sarbatori fericite tuturor!
Cu ocazia sarbatorilor care se apropie cu pasi repezi va doresc tuturor un Craciun fericit alaturi de cei dragi voua si fie ca Mos Craciun sa treaca pe la fiecare dintre noi si sa ne aduca ceea ce ne dorim. De asemenea va doresc si un An nou prosper si fie ca in noul an sa va indeplineasca toate dorintele, iar visele sa devina realitate.
Craciun fericit!
La multi ani!

clopotei
Clopoteii de Craciun sa sune frumos, in numele meu sa-ti ureze noroc, Anul nou sa fie sanatos, iar in inima soarele sa-ti straluceasca calduros! Sarbatori Fericite!

Vraja de iarna
Sa ninga peste tine cu binecuvantari albe si dragostea mea sa-ti impodobeasca bradul!
La multi ani!

o adevarata sarbatoare
A venit Craciunul! S-a indreptat cu pasi repezi, a venit.ma simt fericita, insa, cand vad colindatorii in pragul usii, bucatele pe masa, cand Domnul ne pazeste, cand mos craciun bate la geam, ma gandesc la cei din jurul meu, care, nu au o casa.dorm pe unde apuca, nu au ce manca, iar pentru ei, Craciunul e o zi ca oricare alta...si imi doresc ...ca intr o zi, sa nu mai existe atata saracie, rautate, si pentru toti, CRACIUNUL, sa fie cu adevarat o sarbatore!

Craciun Fericit!
La caldura sobei ascultand colinde simtim cum in sufletele fiecaruia creste ultima farama de copil in seara Sfantului Craciun! In lumina lumanarilor, sub bradul verde a mai ramas speranta unui an mai bun! Craciun Fericit!

Speranta
Asa cum zapada se asterne in lung si in lat si este alba, pura, asa sa va fie gandurile voastre si dorintele curate.
Nasterea lui Iisus este cea mai mare sarbatoare, aduce cu ea speranta, bucurie si dragoste! Insusi Dumnezeu ne-a facut cel mai frumos dar lasandu-l pe FIUL SAU drept exemplu pentru noi. CERETI ORICE DUPA PLACUL LUI SI VI SE VA DA!OFERITI CE E MAI BUN SI VI SE VA DA INMIIT!

Fulg de nea
Un fulg de nea bate-n geam, ia gandurile mele frumoase si le pune sub bradul prietenilor.

urari de craciun
La multi ani cu sanatate
Sa aveti belsug, de toate
Bucurii si nestemate
De-acum si pe mai departe.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Un craciun fericit ca-n povesti, alaturi de cei dragi, de cei pe care-i iubesti, fie ca minunata zapada alba, sa iti inmirezmeze sufletul, sa te scape de grijiile de zi cu zi, sa te faca sa te simti plina de viata cum te simteai odata. Craciun fericit!:*

| stea a răspuns:

Craciunul este sarbatoarea pe care o iubesc cel mai mult. Nasterea Domnului inseamna totul pentru mine si ne face ca pentru o clipa sa ne lepadam de hainele existentei noastre stramte si sa judecam cu inima. Acest exercitiu eu mi-l impun in fiecare zi si anul acesta am sa intampin Craciunul intr-un fel deosebit: sper, mai curata si mai buna. Si sper ca acest Craciun sa ma duca pe drumul cel bun, alaturi de cei dragi.
Un Craciun fericit tuturor!

| yanis a răspuns:

CRACIUNUL sa-ti aduca in casa si in suflet multa dragoste, fericire, multe impliniri, iar cei dragi sa stea cu tine la masa, sa fiti fericiti!
:X Sa primesti multe cadouri:d!
Iti doresc din tot sufletul, un Craciun FERICIT, tie si familiei tale!