| paulpaul25 a întrebat:

Cine raspunde primul/prima la toate intrebarile corect are funda!
1.Cat face 2+2x2=
2.Cati litri de motorina consuma un troleibuz la 100 de km?
3.Cum se numea ursuletul de plus a lui Mr.Bean?
4.Cate razboaie a purtat stefan cel mare cu Italia?
5. Ce este mai greu :un kg de pene sau un kg de fier?
6.Cati dinti are o testoasa?
Mult noroc!

Răspuns Câştigător
| Daniel123 a răspuns:

1.6,2.troleibuzul are motor electric deci 0 litri de motorina, 4. Ursuletul se numea TEDDY, 5.Nici unul nici altul, un kg de fier e egal un unl de pene, doar densitatea si volumul difera.6. Testoasele nu au dinti.

2 răspunsuri:
| paul21 a răspuns:

1. 2+2x2=2+4=6

2. Troleibuzul nu consuma motorina, ci doar curent, deci nici un litru de motorina

3. Ursuletul lui Mr.Bean se numea Teddy.

4. Din cate stiu eu, Stefan cel MAre nu avut razboaie si conflicte cu Italia

5. Niciunul, ambele au aceeasi greutate si masa

6. Broasca testoasa nu are dinti, are 2 falci invelite intr-o materie cornoasa, cu margini taioase.

| aNdR3y_5193 a răspuns:

1: 6
2: troilebuzul nu merge cu benzina happy
3:teddy(ursulet)
4: niciunul
5: au aceeasi greutate laughing
6 : testoasa are dinti? 0 nu are