| anonim_4396 a întrebat:

"Cine se aseamana se aduna" sau "opusele se atrag"? Cu care sunteti de acord? De ce? Funda pentru raspunsul care ma convinge.

Răspuns Câştigător
| Diana8155 a răspuns:

Stiu pentru opusele se atrag'' de obicei oamenii cauta o persoana care sa aiba calitatile pe care nu le vede in el si asta merge mereu ca sa intelegi e ca si yin si yang, yin-ul are calitatile pe care nu le are yang-ul si invers ele se completeaza una pe alt formind in reunire ceva bun si pozitiv dar cine se aseamana se aduna - eu cred ca e ceva imposibil cum + cu + nu sunt compatibile asa si 2 persoana care seamana nu sunt compatibile nu zic ca nu se inteleg dar in o relatie nu prea cred caci va fi ceva plictisitor si despartirea va fi garantata dar cred si sunt singura in o prietenie adevarata si stabila intre 2 oameni care au carecaterul asemanator

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pai sa zicem ca doi oameni total opusi se atrag.da,se atrag,pentru ca dvein interesanti unul pentru celalalt,dar atractia nu va dura,pentru ca e nevoie de compatibilitate in conceptii,gusturi,nu zic sa fie la fel pentru ca e imposibil,dar sa fie pe aceeasi lungime de unda.
deci cine se aseamana se aduna, pentru ca rezista, si opusele se atrag pentru ca atractia poate sa dispara.

| georgy30 a răspuns:

Eu cred ca ''Opusele se atrag''.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai,eu sunt de acord cu "opusele se atrag" pentru. ca intotdeauna intr-un cuplu vezi doi oameni diferiti(cel putin asa cred).Sau atunci cand iti place de cineva, culmea este ca acel cineva este chiar opusul comportamentului tau.

| crysstyna_6124 a răspuns:

"cine se aseamana se aduna", pentru ca o persoana se intelege mai bine cu alta persoana at cand vede ca are cat mai multe lucruri in comun cu ea.