| VadimC a întrebat:

Cine stie exact semnificatia cuvintului SWAG?

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Swag este un cuvânt folosit în întreaga lume de către tineret! Nu este un cuvânt care se găseşte în dicţionar, ci mai degrabă un stil! Stilul Swag exprimă felul în care te îmbraci, ce postură şi ce individualitate arăţi atunci când eşti în colectivitate. happy Felul de vestimentaţie este acela cu hanorace, şepci (stilul skaterilor cât şi al rapperilor)... happy Cei care dobândesc acest stil, sunt persoane cărora le place viaţa, să se distreze, iar de obicei băieţii swag sunt cam "bad boys",winking dar atunci când vine vorba de fete flirtează cu acestea, dar le respectă... happy Swag este mai des întâlnit la oamenii de culoare ce cântă R&B sau Rap. Într-un termen: Swag=Atitudine, personalitate şi haine cool.

1 răspuns:
| soloangel01 a răspuns:

Unii spun ca inseamna Secretly We Are Gay, dar eu cred ca acest lucru il cred doar cei care nu sunt SWAG. SWAG este un stul de viata, sa zicem. Este stilul de rapper cu pantaloni lasati, sapca, haine largi, atitudine de "Yo nigga!". Cum sunt personajele din GTA San Andreas, cei din Ballas si Grove Street.