| Motănaş a întrebat:

Cine stie unde utilizam PROGRESIA ARITMETICA, caz real din viata?

1 răspuns:
| CodyObrain a răspuns:

In scoala, liceu(caz real din viata), bubusii din liceu o sa se creada destepti daca rezolva o problema de aritmetica, plot twist o sa se dea mai destepti ca tine, acum serios aproape toata materia asta din liceu era invatata si de bunicii tai, bleah sistemul din Romania cica scoate numai genii din licee si facultati xd, invata copii 4 ani de liceu cum sa faca o priblema de aritmetica, una de geometrie si o integrala si o sa scoti oameni din ei, nu uita sa ii intorci unii impotriva altora si sa mentii incontinu o stare de intrecere(care rezolva mai bine problema de aritmetica ala e cel mai tare hahaha), si asa o sa functioneze toata treaba 4 ani de zile, ai grije sa nu superi tocilarii clasei cu intelectul tau, sa nu indraznesti sa ii contrazici, ca s-ar putea sa scoti din ei spiritul de orfani medievali si o sa dai de belele laughing)))).