| Celentano1 a întrebat:

Cinee imi da si mie o parere?
- Care dintre aceste doua tablete credeti ca este mai buuna?(in special in jocurii), ar fi mult mai bine daca si-ar da cu parerea cei care le si detin!
deci prima este asta http://www.emag.ro/......DL6CJBBBM/
-si a doua : http://www.emag.ro/......D0X3JBBBM/
Nu reusesc sa ma hotarasc, va dau fundita si va sunt recunascator pentru asta.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Auzi, tu vrei și ieftin și cu performanțe de top?! Ai cerut opinia între două modele de nivel „basic"; oricum, nu prea sunt tablete exclusiv pentru gaming, și nici jocurile nu sunt foarte solicitante în resurse cum sunt cele pentru PC.
Așadar, da, vei putea juca majoritatea jocurilor actuale, dar trebuie să ții seama că la tabletă locul destinat instalării aplicațiilor (echivalentul harddiscului de la PC) este FOARTE limitat. Astfel, vei putea avea relativ puține jocuri instalate în același timp.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dintre cele 2, clar Allview. Am luat una din asta și am oferit-o cadou de Moș Crăciun unei fete. Evident, am „pregătit-o" puțin înainte și mi-a plăcut cum se mișcă.
Dacă asta nu e destul - ai s.o. cu versiune mai nouă, ai procesor quad-core...

| Celentano1 explică (pentru mihai69):

Creezi ca este indeajuns de bun procesorul de 1. 0GHz Quad-Core, pentru cele mai noii jocuri aparute pe piata? si am mai auzit ca nu se aude prea binee,(eu vreau o tableta mai muult pentru jocurii...

| mihai69 a răspuns (pentru Celentano1):

Auzi, tu vrei și ieftin și cu performanțe de top?! Ai cerut opinia între două modele de nivel „basic"; oricum, nu prea sunt tablete exclusiv pentru gaming, și nici jocurile nu sunt foarte solicitante în resurse cum sunt cele pentru PC.
Așadar, da, vei putea juca majoritatea jocurilor actuale, dar trebuie să ții seama că la tabletă locul destinat instalării aplicațiilor (echivalentul harddiscului de la PC) este FOARTE limitat. Astfel, vei putea avea relativ puține jocuri instalate în același timp.

| Celentano1 explică:

Daar inca nu miai raspuns la chestia cu procesorul de la Allview.- mie totusi mi se pare cam "mic " tu ce parere aii? sad