| Lora1 a întrebat:

Cineva imi poate calcula si mie media cu teza? laughing 574 si 4 in teza. funda big grin

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Deci media se claculeaza in felul urmator... faci media aritmetică a notelor (5+7+4=16; 16:3=5,33 spunem doar 5, fără 33) apoi o îmulțim cu 3, deci 15, adăugăm teza, deci 15+4=19 și împărțim la 4, deci 19:4=4,75 deci treci la matematică.
Ca să înțelegi: 3 ori media notelor din oral +teza totul împărțit la 4.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îţi iese.
Calculeză-mi şi mie media la franceză: pe primul semestru: 9, 9, 8, pe al 2-lea: 2, 1, 1(şi încă un 1 că cică am copiat o.O...)

| CarlaAntonia a răspuns:

Felicitari! Ai trecut, ai media 5.