| vlad89c a întrebat:

(cititi pana la capat, deoarece acum intrebarea nu mai e de calculatoare) Salut!
Am mare nevoie de ajutor.
Am instalat un program pe un laptop, pentru validarea windowsului.
Am urmat niste pasi de pe youtube, si cand am terminat, programu a zis ca restarteaza calculatoru.
Cand s-a stins, nu se mai aprinde complet, doar vreo 3 secunde, arata marca calculatorului, si apoi se stinge, apoi iar se aprinde pentru 3 secunde, si tot asa!
Va rog mult, nu e laptopul meu, are multe date importante pe el, ce sa fac?
Cat mai repede!
Exista multe date importante acolo, laptopul nu e al meu.

Deoarece am primit de pe multe siteuri raspunsuri descurajatoare, vreau sami spune-i ce sa fac cand vin parintii acasa?
Laptopul e al lor, si au foarte multe date, nu cred ca sunt salvate pe vreun hard disk extern...
Cum sa ma scot?
P.S. am 14 ani

1 răspuns:
| Ghita_Sergiu_1986 a răspuns:

Hmm, daca datele sunt pe o partitie tu poti reinstal windowsul numai pe C : partitia Lui si de celelalte sa nu te atingi deloc, si dupa ce reinstalezi, ei au ce le trebuie si u scapi fara bataie