| Haaaa a întrebat:

Cn imi poate spune cum pot aplica sobloanele pentru blog de pe site'ul http://btemplates.com/blogger-templates/elegant/page/3/? :D

1 răspuns:
| ioanaKevlar a răspuns:

Intri pe sablonul respectiv, dai download si ti se va salva in PC un folder care contine mai multe fisiere. Unul dintre acele fisiere este de tip ".xml" -> acel fisier este singurul care iti trebuie. In continuare iti voi scrie unde trebuie s aintr ca sa il incarci pe blog. Tablou de bord -> Design -> Editati HTML -> si in pagina asta trebuie sa ai "Choose file" sau "Incarcati sablonul". Il incarci aici si apoi dai "Salvati sablon" (e un buton portocaliu in partea de jos a paginii pe care scrie "Salvati sablon").