| d4nny a întrebat:

Colegei mele(si prietena mea cea mai buna)ii place de un baiat cu o clasa mai mare ca noi, chiar foarte mult.are id lui dar ii ie frica sa vorbeasca cu el.Cand il vede la scoala are fluturasi in stomac si toate cele. El e foarte frumos si popular iar lui ii plac tot fetele populare iar colega mea nu e chiar foooarte frumoasa(la "pretentiile lui" de cool guy)si el a aflat mai demult ca ei ii place de el si e foarte aiurea.Nu rade nimeni de ea si asta e bine(bine cel putin nu am auzit niciodata)Au vorbit o singura data pe mess si atunci a pus-o pe mama eilaughing. Am incercat sa ii explic mai bine sa il uite sau ceva de genu.Credeti-ma am incercat toate solutiile numai sa o fac sa se simta putin mai bine. Ea s-a mai impacat cu ideea ca nu o sa fie niciodata cu el dar eu tot nu inteleg ce-i cu el.Am trecut noi doua o data pe langa el si atunci prietenii lui au spus"uite-o mah acolo, si el-unde mah?-uite-o mah acolo in fata"...rolling on the floor. Uneori cand ea nu vede mai arunca o privire scurta si dubioasa pe ea si as vrea macar ei doi sa fie amici si ea ar vrea macar atat.Mai are o sansa in vara pentru ca o sa fie o tabara la mare si o sa vina si el si sper ca atunci o sa poarte si ei o conversatie. Voi ce parere aveti? Credeti ca macar o place, macar putin?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Ce faza dura:Uite-o ma! Unde ma? Acolo ma!rolling on the floor
Asa e cand ai un crush cu mister popularitateoh go onNumai ca nu se intampla ca in filmele americane in care fata timida ramane cu tipul coolwinking
Poate ca el o place si mai mult dar nu e pregatit sa renunte la "titlul" lui pentru a sta cu o fata banala ca sa zic asa.Prietena ta ar trebui sa nu il mai placa, el probabil nu se va trezi niciodata din visul americanwinking

5 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Eu cred ca da de la partea asta: si atunci prietenii lui au spus"uite-o mah acolo, si el-unde mah?-uite-o mah acolo in fata"...big grin sa faca si ea ceva sa iasa in evidenta in fata luiii big grin

Răspuns utilizator avertizat
| hai_si_tu a răspuns:

Nu stiu daaca ii place de ea, dar a remarcat-o intr-un mod destul de placut. Ajut-o sa iasa in evidenta, spune-i sa fie mai sigura pe ea. sa de-a cu mingea in el si dupa sa mearga la el si sa-si ceara scuze, va fi din nou remarcata. Un pic de tupeu si se rezolva totul. Succes!

Eu sincer cred ca baiatul ala nici macar nu stie ce sunt alea sentimente...si ar trebui "sa-si ia iniman dinti" si sa se duca direct la el sa-i spuna tot ce simte pentru el, eu asa am facut si a mers, dar acum depinde si de baiat, de exemplu mie mi-ar place sa mi se spuna ceva direct in fata, nu pe la spate, si poate se va intampla totusi ceva. Eu nu cred ca daca i-ar spune in fata ceea ce simte pentru el nu s-ar intampla ceva, totusi ar deveni prieteni ->MACAR ATAT.
Eu nu am decat sa-ti urez bafta si orice ar fi, infrunta cu capul sus, nu te lasa batuta de orice.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa vorbeasca cu el si sa ii spuna ce simnte.
"Daca nu risti nu castigi"!
Cine mai stie... poate ca el simnte acelasi lucru pentru ea.