| JustMe a întrebat:

Cunosc un baiat, suntem amici, dar nu foarte apropiati.Mergem la aceeasi scoala si ne-am cunoscut intr-o tabara. Nu ne-am vazut toata vara, da am vorbit destul de mult pe mess.In tabara era evident ca ii placea de mine. Apoi, la scoala i-a spus unui coleg sa ii spuna dca ma vede, ala o strigat in gura mare:"X, uite-o!" si eu n-am stiut ce sa fac si am plecat. Apoi a venit la mine, a fost dragut. Intro zi, un coleg de-al lui mi-a zis ca la X ii place de mine...Doar ca mie greu sa cred ca ma place, pentru ca am fost cam nesimtita cu el...Si nu as vrea sa vina la mine si sa-mi spuna ca ma place, pentru ca ar trebui sa ii spun ca eu nu-l plac si l-as rani(el e foarte sensibil)

5 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Daca esti sigura k nu il placi. atunci evita-l. daca totusi vine la tine. spune-i k nu-l placi sh gata. ce-i de facut?

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca te baga in seama vorbeste cu el si zii ca iti pare rau despre ce ai zis tu ca ai fost nesimtita cu el vorbeste mai multebatting eyelashes vezi ce zice:*

| antonius74 a răspuns:

Ai zis ca ti-e greu sa crezi ca te place, deoarece ai fost nesimtita.
vorbesc din experienta cand zic ca daca chiar te place, nu o sa-i pese ca ai fost nesimtita uneori...
spui ca nu-ti place de el si ca iti e frica sa iti spuna ca lui ii place, ca sa nu-i "spui" si sa il ranesti: incearca sa-l faci sa inteleaga ca sentimentul nu e reciproc, ca ii urezi noroc in dragoste, sa caute pe altcineva etc. Ar putea dura si ore...

| mihaelanikol a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui direct ca nu se poate...nu cred ca ti-ar placea sa-ti faca si tie un baiat asa.intai pune-te in pielea lui si ai sa vezi ca o sa-ti faci singura curaj sa-i spui. o sa ramaneti in continuare amici si asta e, viata e cruda uneori, dar n-ai ce sa-i faci.happysau daca iti e asa de greu, evita-l, poate asa o sa-si dea seama...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu esti convinsa ca nu-l placi? eu cred ca il placi dar nu-ti vine sa-ti recunosti nici tie.