| anonim_4396 a întrebat:

Deci...il cunosc pe tip de 1 an si am fost cu el de atunci dar ne-am desp...ne-am impacat iarasi pe 1 mai...de atunci am fost imp... or fost cateva certuri. dar dupa cateva ore ne impacam.pe 10 iulie ne-am desp din cauza unor discutii( eu sunt virgina, el spune ca e baiat si are si el nevoi, cand l-am auzit i-am spus din start k nu mai vreau sa fim imp nu vreau sa fac dragoste cu el).atunci mi-a spus ca el nu m-a obligat sa fiu a lui doar mi-a spus si k el m-ar fi asteptat k nu asta vroia de la mine, dar l-am dezamagit f tare ca am vrut din start sa ne desp. mi-a spus ca eu imi bat joc de el k nu-l iubesc si chestii din astea.ne-am desp...eu n-am rezistat si dupa cateva zile i-am trimis un mesaj in care i-am scris exact asa "PUR SI SIMPLU TE IUBESC! TE VREAU INAPOI! TE ROG DA-MI UN SEMN SI SPUNE-MI CE VREI TU. pup"si m-a sunat imed.primele lui cuv au fost "TE IUBESC FATA MEA" dupa care am vb si ne-am impacat atunci. acum 3 zile.ne-am desp definitiv pentru ca eu consider ca nu e fericit cu mine pentru ca eu nu-i pot oferi tot ce are el nevoie.si vreau sa fie fericit.il iubesc f mult.nu cred ca a inteles.probabil crede ca mi-am batut joc de el si ca nu-mi pasa de el.cand vorbeam el aproape ca plangea iar eu faceam "glumitze" si mai zambeam uneori...doar ca sa iesim putin din starea aia. mi-era foarte greu dar am incercat sa-l fac sa zambeasca. dar, cand a dat sa iese pe usa (eram la mine acasaa cand am hotarat sa ne desp).simteam ca mor... s-a intors.ne-am sarutat luung si am ramas inbratisati cateva minute (noi nu mai eram imp) dupa care a plecat.am stat in usa pana am auzit usa de la scara inchizandu-se...am inchis usa. m-am trantit cu spatele in usa...si am inceput sa plang. el nu stie nimic. el s-a oprit pe banca in fata bl si a stat acolo vreo 15 minute dupa care a plecat( mi-a spus prietena care era cu mine acasaa, si care, cand m-a vazut cum am reactionat vroia sa-l cheme inapoi, dar l-a vazut in ce stare e si el.si la rugamintile mele a renuntat.am plans toata noaptea. dar ce folos. el spune ca nu-l mai intereseaza.ca daca l-am pierdut e doar din vina mea si k asta sa-mi fie invatatura de minte.de atunci n-am mai vb cu el dar o suna pe prt mea si o intreaba "ce-ati mai facut" adica ea cu mine... el e vagabond. ii place sa vrajeasca la multe fete.si e cam smekerash.toti mi-au spus de la inceput ca nu ma merita k nu e de mine dar n-am ascultat de nimeni.acum am aflat si k prt lui vb f urat despre mine iar el rade si nu zice nimic.si mai multe chestii.eu nu vreau sa ma impac cu el, dar il iubesc foarte mult si mi-e teama ca atunci cand o sa-l vad no sa ma mai pot stapani (el lucreaza la un restaurant intr-o statiune si sta acolo.vine acasaa cam odata la 2-3 saptamana si sta cate 2-3 zile).maine este un concert la el in oras.eu stau la 3 km de el si merg si eu la concertul acela si el i-a spus prietenei mele ca va venit si el.nu stiu ce se va intampla cand o sa-l vad.nu as vrea sa ma impac cu el. dar si daca il vad cu vreo fata(mai ales sa o cunosc) nu stiu cum voi reactiona...toate prt mele cu care ma duc maine la concert se inteleg bine cu el, una dintre prt chiar e imp de 8 luni cu un prt bun de al lui.cum sa ma port in caz ca va veni acolo... ce sa fac.cum sa ma abtin...sa "ascund" dragostea pentru el.sa fiu cat de cat indiferenta...si sa am puterea sa ma obisnuiesc cu gandul ca suntem doar niste cunoscuti...nici macar amici...cryingcryingcrying

va rog mult comentati pe baza a ceea ce v-am povestit eu.astept pareri.
va multumesc si scuze pentru greselile de exprimare dar mi-e f greu sa ma gand la ceea ce a fost si ce va fi intre noisad

5 răspunsuri:
| Elena0210 a răspuns:

Dupa faza cu stim noi ce ...gata! e subiect incheiat!
Eu sunt alaturi de tine si voi fi mereu!
:*:*:*:*:*:*
Da sa zic eu mai multe? visinata cv?laughinglaughing

| Misterious a răspuns:

Lol...sti care e cel mai important lucru care tine o relatie sa fie in conditii bune.Sexul 5 din 10 insi o sa spuna lucrul asta... daca stiai ca te iubesti tu-l iubeai care era problema.in fine din vorbele tale.baiatul iti baga vina daca te iubea te astepta.numai sa nu fifost vreo fata de genu celor care ajung in pat si-n momentul penetrarii "nu iubi nu sunt pregatita"...pentru ca da ti-ai batut joc de el... oricum povestea asta. e dubioasa... du-te la concert e normal sa nu-ti treaca dragostea in cateva zile.si distreaza-te nu o fa pe suparata.

| ramy_5584 a răspuns:

Nu sunt genu de fata cum spui tu. n-am ajuns decat la ccateva mangaieri...si am vb de la inceput ca nu sunt pregatita...
nu fac pe suparata doar ca nu stiu cum o sa reactionez...cand il vad:*

| ramy_5584 a răspuns:

Chiar te invit la un paharel de visinata:X
doar un paharel...nu mai mult :*:*

stiu ubitha ca esti langa mine si eu sunt langa tine si voi fi mereu..stii u si la betie ti-am spus ca te iubescrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| monika_9877 a răspuns:

Eu iti propun sa asculti de inima ta daca crezi ca il iubesti forate mult atuncia nu va despartiti dar daca crezi ca e mai bine sa va despartit atuncia despatitiva dar eu cred ca e o relatie foarte frumoasa si iti recomand sa nu va despartiti, cred ca bine a vrut prietena ta sa fac cand a vrut sa il cheme inapoi un bine si pentru tine si pentru el

aculta de inima ta si o sa vezi ca o sa iasa bine... o sa vezi...